1 MAYIS’TA TOPLU SÖZLEŞME MÜJDESİ

Anasayfa / Haberler / 1 MAYIS’TA TOPLU SÖZLEŞME MÜJDESİ

1 MAYIS’TA TOPLU SÖZLEŞME MÜJDESİ
1 MAYIS’TA TOPLU SÖZLEŞME MÜJDESİ

Belediye İş Sendikası ve Seferihisar Belediyesi’nin birlikte düzenlediği 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Seferihisar’da coşkuyla kutlandı. Belediye önünden Cumhuriyet Meydanı önüne yürüyen belediye işçilerine Belediye Başkanı Tunç Soyer’den, toplu sözleşmenin tamamlandığı ve yarın imzalanacağı haberi verildi.

VİDEO:

{vimeo width=”600″ height=”400″}23106764{/vimeo}

 

Düzenlenen kutlamaya Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İlçe Başkanı Yusuf Vehbi Tarhan, Belediye İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Mutuoğlu Belediye İş Sendikası Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Ali Çelenk, Seferihisar Belediyesi çalışanları, Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve Eğitim Sen (Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası) Seferihisar Şubesi katıldı. 

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen kutlamada konuşan Belediye İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Mutuoğlu 1 Mayıs’ın önemini vurgulayarak başladığı konuşmasında, torba yasa nedeniyle hükümeti eleştirdi. Çıkan yasada belediye çalışanlarını Milli Eğitim ve Halk Eğitimi müdürlüklerine kadro fazlalığı olarak verildiğini belirten Mutuoğlu, “Bu tamamen tüm işlerin özelleştirilmesi için yapılan bir uygulamadır. Biz emekçiler olarak bu ülkede adalet, eşitlik,  hakkaniyet, demokrasi, çocuklarımız için onurlu bir yaşam istiyoruz” dedi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer belediye toplu sözleşmesini tamamladıklarını söyledi. Soyer; “Sevgili dostlar bayramınız kutlu olsun. İnşallah nice bayramları beraber kutlayacağız. Biz uzun bir süredir Şube Başkanımızla sendikal haklarınızla ilgili müzakereler yapıyoruz. Epey bir yol aldık. Biz gençliğimizde sendikacı ağabeylerimizin peşinde yürür, onları büyük bir hayranlıkla izler ve takip ederdik. Hayatın garip bir tecellisi şimdi masanın karşı taraflarında oturmak durumunda kaldık. Fakat bu Seferihisar’lı işçi kardeşlerimin işine yarıyor.  Çünkü sendikayı kurumsallaştırıyoruz. Sözleşmeyi imzalamak üzereyiz. Burada sadece ücret hanelerine bakmayın. Asıl sendikanın size getirdiği haklara bakın. Seferihisar’da sendikanın kurumsallaşması demek, Seferihisar’ın geleceğinde işçi arkadaşlarımın daha çok rol oynaması demek, daha çok Seferihisar’ın geleceğini kurması demek. Örgütlü güç, güçtür. Tek başınıza hiçbir şey olmazsınız. Tek başınıza hiçbir şeyi kurtaramazsınız. Ancak örgütlendiğiniz zaman haklarınızı da almakta, haklarınızı da savunmakta bir güç elde edersiniz. İşte o güç sendikanız. Sendikanıza sahip çıkın. Çünkü Türkiye’de oynanan en büyük oyunlardan biri sendikal hakların yok edilmesine dairdir.  Sendikanıza sonuna kadar sahip çıkacaksınız, koruyacaksınız daha fazlasını isteyeceksiniz. Bir tek şeyi biz sizden isteyeceğiz. O haklara layık olarak emeğinizi üreteceksiniz. Sadece kendiniz için değil, Seferihisar’ın geleceği, kendi çocuklarınızın, torunlarınızın geleceği için bunu yapacaksınız. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Törenin ardından Seferihisarlı işçiler İzmir’de düzenlenecek 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için otobüslerle Cumhuriyet Meydanı’na gitti.