14 AYRI BRANŞLA YAZ SPOR OKULU BAŞLADI

Anasayfa / Haberler / 14 AYRI BRANŞLA YAZ SPOR OKULU BAŞLADI

14 AYRI BRANŞLA YAZ SPOR OKULU BAŞLADI
14 AYRI BRANŞLA YAZ SPOR OKULU BAŞLADI

Seferihisar Belediyesi Yaz Spor Okulu, yaklaşık bin öğrencinin katılımıyla başladı.14 branşta eğitim veren Spor Okulu’nda, Türkiye’de ilk kez altyapı düzeyinde “Plaj Futbolu” eğitimi de başladı.

Seferihisar’da yaşayan çocuklar yaz tatillerini yine spor yaparak, eğlenerek geçirmeye başladı. Seferihisar Belediyesi bünyesinde açılan Yaz Spor Okulu’nda konularında uzman 21 antrenör-eğitmen eşliğinde yaşları 7- 15 yaş arası değişen yaklaşık bin gencimiz eğitim görüyor. 14 branşta başlayan spor derslerinde  futbol, plaj futbolu, basketbol, voleybol, hentbol, bale, satranç, güreş, tekvando, yüzme, jimnastik, bisiklet, bocce ve dans dersleri ücretsiz olarak veriliyor. Öğrencilerin spor yaparken kullanacağı kıyafetler ve ulaşımları da Seferihisar Belediyesi tarafından karşılanıyor.

TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU’NUN ARDINDAN İLK ALTYAPI DA SEFERİHİSAR’DA

Seferihisar Cittaslow Plaj Futbol Takımı’nın 2010 yılı Plaj Futbolu Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atmasının ardından Plaj Futbolu Altyapı düzeyinde eğitimleri de ilk olarak Seferihisar’da başladı. Türkiye’yi “Plaj Futbol Merkezi” haline getirmek için Türkiye Futbol Federasyonu’yla görüşmeler yapan ve önemli adımlar kaydeden Seferihisar Belediyesi, gelecekte büyük ilgi çekmesi ve bir meslek haline dönmesi beklenen Plaj Futbolu’nu altyapı seviyesinde futbolsever gençlerimizle buluşturuyor. Yaklaşık 50 gencimiz Seferihisar Belediyesi’nin yeni düzenlemelerle mavi bayrak aldığı ve Plaj Futbol Sahası olarak hazırladığı Akarca Plajı’nda kumda futbol ve denizin tadını çıkarıyor.

Ürkmez, Doğanbey, Seferihisar İzzet Gül Stadyumu, Akarca ve Akkum Plajı’nda eş zamanlı olarak devam eden Yaz Spor Okulu 26 Ağustos’a kadar devam edecek.