Menü
  • 14. KIBATEK Buluşması Seferihisar’da Başladı
  • 14. KIBATEK Buluşması Seferihisar’da Başladı
  • 14. KIBATEK Buluşması Seferihisar’da Başladı
  • 14. KIBATEK Buluşması Seferihisar’da Başladı
14. KIBATEK Buluşması Seferihisar’da Başladı

Kıbrıs-Balkanlar-Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu (KIBATEK) tarafından düzenlenen yaz edebiyat buluşmalarının 14’üncüsü Seferihisar’da başladı. Seferihisar Belediyesi’nin desteğiyle hayata geçirilen KIBATEK Yaz Edebiyat
Buluşması, 03-05 Ağustos 2018 tarihleri arasında Teos Ormancı Tatil Köyü’nde gerçekleşecek.

Bu yılki buluşmaya Ayşegül Yargın Türkiye, Zamina Babayeva Azerbaycan Firdevs Memmedaliyeva Bulgaristan, Ramadan Hacı Ahmet Batı Trakya/Yunanistan,Tamara Beridze Gürcistan, Anastasya Krainluchenko Rusya, Şhefqet Balla Arnavutluk, Olga Kapsamun Gagauz Yeri/Moldova’dan şairler, yazarlar, akademisyenler, Türkologlar ve çevirmenler katılıyor.

Etkinlik kapsamında 4 Ağustos Cumartesi Seferihisar Çağan Irmak Salonu’nda yazar Cafer Öz’ün Seferihisar’ın tarihini anlattığı Kundakçı isimli kitabın tanıtımı düzenlenecek ve yazar kitaplarını imzalayacak. Etkinlik Saat 19.00’da başlayacak.

Buluşmaya katılan yazarlarla Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda buluşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, böyle geniş kapsamlı ve değerli katılımcılarla düzenlenen buluşmaya ev sahipliği yaptıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

KİBATEK Yaz Edebiyat Buluşması 5 Ağustos Pazar akşamı tamamlanacak.