19 Mayıs’ta ışıl ışıl bir gece

Anasayfa / Haberler / 19 Mayıs’ta ışıl ışıl bir gece

19 Mayıs’ta ışıl ışıl bir gece

Seferihisar Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik veSpor Bayramı nedeniyle düzenlenen Fener Alayı’nda binlerce kişi sokaklara döküldü.

Sabah saatlerinde gerçekleşen resmi tören programının ardından, Orhanlı Köyü’nde gençlik pikniği düzenleyen Seferihisar Belediyesi, akşam da ilçe merkezinde Fener Alayı yürüyüşü gerçekleştirdi. İlçe Kapalı Pazaryeri’nde balayan yürüyüş, Çolak İbrahim Bey Mahallesi, Sevgi Yolu, Atatürk Caddesi’nden geçerek Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlandı. Yürüyüşün sonunda Seferihisar Belediyesi Bandosu küçük bir konser vererek bayram coşkusuna ortak oldu.

Yürüyüşün ardından meydanda konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mustafa Kemal Atatürk’ün çok büyük bir dünya lideri olduğunun altını çizdiği konuşmasında; “Mustafa Kemal Atatürk insanlık tarihinin yazdığı, gördüğü öyle bir dünya lideri ki, bundan onlarca yıl önce “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” demiş. Bunu kaynayan kazan Orta Doğu coğrafyası bir ülke için demiş. Bugün eğer barış içerisinde yaşıyorsak, komşuların içerisinde olduğu savaşlardan hep kurtuluyorsak, onun müthiş öngörüsü nedeniyledir. Ona şükranlarımızı sunuyoruz, iyi ki onun torunlarıyız, iyi ki Gazi Mustafa Kemal gibi bir atamız var. Şunu hiç unutmayın; hiçbir karanlık sonsuza kadar sürmemiş. Her gecenin mutlaka bir sabahı vardır. Hep beraber ışıl ışıl o sabahı yaşayacağız. Bugün bu güzel yürüyüşe katılan herkese tek tek teşekkür ediyorum. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

 

{gallery}19-mayis-2013{/gallery}