1.EĞİTİM, BİLİM, SANAT, KÜLTÜR FESTİVALİ

Anasayfa / Haberler / 1.EĞİTİM, BİLİM, SANAT, KÜLTÜR FESTİVALİ

1.EĞİTİM, BİLİM, SANAT, KÜLTÜR FESTİVALİ
1.EĞİTİM, BİLİM, SANAT, KÜLTÜR FESTİVALİ

Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve üç gün sürecek Seferihisar 1. Eğitim, Bilim, Sanat, Kültür ve Teknoloji Festivali Seferihisar Kapalı Pazaryerinde başladı.

İlçede yer alan okul, dershane ve diğer eğitim kurumlarının toplam 24 stantta hazırladıkları projelerini sergiledi. Seferihisar Belediyesi tarafından kurulan sahnede, müzikle ilgili öğrencilerin çalışmaları da yer alırken, ilk günkü şenlik gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Tunç Soyer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Tok ve daire amirlerinin açılış kurdelesini kesimiyle başlayan etkinlikte, tüm stantlar teker teker ziyaret edilerek, öğrencilerin keşifleri incelendi.

Şenliğin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şerafettin Budak şenliğin amacının öğrencilerin İlgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve onların, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak, ayrıca çocuklarımızın ve gençlerimizin araştırmacı yanlarını ortaya çıkarıp, insanlık için yararlı yeni buluş ve projelerin hayata geçmesini sağlamak olduğunu belirtti.

 

Seferihisar Kapalı Pazaryerinde üç gün devam edecek Seferihisar 1. Eğitim, Bilim, Sanat, Kültür ve Teknoloji Festivali saat 17.00-23.00 saatleri arası açık olacak.