2. Teos Masterlar Turnuvası Başladı

Anasayfa / Haberler / 2. Teos Masterlar Turnuvası Başladı

2. Teos Masterlar Turnuvası Başladı
Seferihisar dört gün boyunca futbolda ayrı bir heyecan yaşayacak. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen 8 Master Futbol Takımı, Seferihisar’da şampiyonluk için mücadele edecek.
 
2.Teos Master Futbol Turnuvası 23 Nisan Perşembe günü Seferihisar İzzet Gül Stadyumunda başladı.  Seferihisar Master Futbol Derneği öncülüğünde, Seferihisar Belediyesi, Menderes Belediyesi, Teos Marina, Kechesse, Euphoria Otel sponsorluğunda gerçekleşen turnuvada Seferihisar Masterlar, Kıbrıs Batmazoğlu Masterlar, Afyon Zafer Masterlar, Antalya Manavgat Masterlar, Foça Masterlar, Alaybey Masterlar, Agamemnon Masterlar, Balçova Masterlar  takımları olmak üzere 8 takım mücadele ediyor.  
 
Seferihisar Masterlar Derneği Başkanı Evrim Ataman’ın yaptığı açıklamada “ 2. Teos Masterlar Turnuvası’nı yapıyoruz. Seferihisar Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in desteği ve Federasyon Başkanımız Recep Çolak sayesinde İzmir bölgesi masterlar camiasında en eski lig ve en çok takımlı bir bölge olduğunun altını çizmek istiyorum.  Bütün dünyada 40 yaş üstü takım olarak bilinen masterlar futbolu 35’er dakikadan 70 dakika oynanan bir oyun. Futbolu bırakan insanların spordan uzak kalmamaları için kurulmuş olan bir masterlar ligi. Ama popüler hale daha yeni yeni geliyor; dünyanın her tarafında Brezilya’da, Romanya’da, Bulgaristan’da ve Kıbrıs’ta ligler kuruluyor turnuvalar yapılıyor.
 
Türkiye’de Yavaş yavaş bölgesel ligler kurulmaya başlandı, şu an İzmir’de Ege Bölgesi Masterlar Ligi  var. Futsal yada bayan futbolu gibi extrem sporlar kategorisine giren bir branş. Ama bizim için en önemli tarafı masterların bir ruhunun olması. Yıllar önce futbol oynamış yada hayatları yüzünden futbola ara vermiş insanların birleştiği bir araya geldiği dostluk kardeşlik içinde olan herkesin gayet iyi niyetli olduğu bir masterlar ligi.  Mesela İzmir’de bu yıl takım patlaması var. Geçen yıl 27 takım vardı bu yıl 40 takıma ulaştık, yeni takımlar kuruluyor yeni başvuru yapanlar var. Tahmin ediyoruz Ege Bölgesi Federasyonu olduğumuz için 1 yada 2 sene içerisinde 100 takım sayısına ulaşacağız.
 
Futbol Federasyonumuz ile görüşmelerimiz oldu; onlar yaptığımız bu işe çok sıcak ve samimi bakıyorlar. Futbol Federasyonu Ağustos ayında yapacağı kongrede Masterlar Federasyonu’nu bünyesine almayı düşünüyor. İşte o zaman bu işler çok daha güzel ve keyifli olacak diye tahmin ediyorum.  Biz 40 yaşını geçmiş herkesi futbol oynamaya bekliyoruz “ dedi.                
 
Afyon Zafer Masterlar ve Foça Masterlar maçı ile başlayan turnuvanın ilk günü iki ekibin karşılıklı golleri ile (1-1) sonuçlandı. 
Dört gün sürecek turnuvanın final maçı 26 Nisan 2015 Saat 11.00’ Sefertihisar İzzet Gül Stadyumu’nda oynanacak.
{gallery}1554{/gallery}