2 ZORUNLU AÇIKLAMA

Anasayfa / Haberler / 2 ZORUNLU AÇIKLAMA

2 ZORUNLU AÇIKLAMA
2 ZORUNLU AÇIKLAMA

Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Belediyesi’nin İmar Planlarıyla ve Pazaryerinde açıkta yiyecek ve gıda maddesi satışlarıyla ilgili mevcut yasal düzenlemeler hakkında basın açıklaması

ZORUNLU AÇIKLAMA 1

PAZARYERLERİ HAKKINDA


Pazaryerinde açıkta yiyecek ve gıda maddesi satışlarıyla ilgili mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde, Sığacık ve Seferihisar Köy ve Üretici Pazarlarında gerekli düzenlemelerin yapılmasını teminen “Portör Muayenesi ve kartlarının çıkartılması” ve Süt ve Sütten Mamul Ürünlerle, ekmek vb. unlu mamullerin satışında İlçe Tarım Müdürlüğü ile koordinasyon içinde mevzuata uygun düzenlemeler yapılacaktır.

Köy ve Üretici pazarlarının uzun vadede daha kalıcı ve daha sağlıklı çalışmasını mümkün kılacak bu çalışmalara tüm pazaryeri satıcılarımızın destek vermesini ve eksikliklerini en kısa sürede tamamlamalarını rica ederim.

M.Tunç SOYER

Seferihisar Belediye Başkanı

 

 

ZORUNLU AÇIKLAMA 2

İMAR PLANLARI HAKKINDA


Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Belediyesi’nin İmar Planlarıyla ilgili Tadilat taleplerini reddetti.

Seferihisar Belediyesi’nin Sığacık’ta konut yapılmasına izin vermeyen ve sadece Turistik Tesis Alanı olarak tanımlanan arazilerde imar planlarının “seçmeli” olması ve turistik tesis ya da konut yapılmasına izin verilebilecek şekilde değiştirmesi yönünde, Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu’na yazılı olarak yaptığı itiraz reddedildi. Red kararının üzerine Büyükşehir Belediyesi Meclis’inde gerçekleştirilen sözlü itiraz da meclis tarafından onaylanmadı.

Seferihisar Belediyesi yasal olarak mülk sahiplerinin haklarını korumak için gereken tüm hukuki girişimleri eksiksiz yerine getirmiştir. Vatandaşlarımız kendi haklarını korumak adına şahsi olarak yasal yollara başvurma yolu açıktır.

M.Tunç SOYER

Seferihisar Belediye Başkanı