2012 Atılım Yılı

Anasayfa / Haberler / 2012 Atılım Yılı

2012 Atılım Yılı
2012 Atılım Yılı

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Hedefimiz dünyanın en çok merak edilen, en başarılı Cittaslow’u olmak. Bu yolda ilerlerken tarım, turizm ve kent yenilemeye ağırlık vereceğiz. Öyle şeyler yapmak istiyoruz ki, ortaya koyduğumuz hedefler, projeler hem uygulanabilir olsun hem de Seferihisar’ın en az gelecek 30 yılına ışık tutsun. Herkesin yaşamak isteyeceği bir kent yaratmak istiyoruz” dedi.

2012 yılı içerisinde başlayacak ve tamamlanacak bazı projeler…

MEYDAN PROJESİ BAŞLIYOR

Atatürk Caddesi’yle başlayan ilçe merkezi yenileme çalışması “meydan projesiyle” devam ediyor. Eski belediye binası, Sefertası Lokantası, İlçe Garajı ve Park Kafe’nin tamamına Seferihisar’a çok yakışacak bir yemyeşil bir meydan yapılıyor. Meydan projesinin tamamlanmasıyla ilçe merkezinde nefes alınabilecek bir mekan yaratılacak, insanların Seferihisar merkeze gelmek için bir nedenleri olacak, esnaf daha çok kazanacak.

KALEİÇİ EVLERİ TURİZME AÇILIYOR

Sığacık Kaleiçi restorasyon çalışmaları başlıyor. Tüm evler restore edilecek, her evin bir odası ev pansiyonculuğuna yönlendirilecek. Sığacık Kaleiçi evleri 284 odalı bir tatil köyüne dönüşecek.

OXFORD SEFERİHİSAR’A GELİYOR

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Oxford ve Ferris State Üniversiteleri ortaklığıyla Seferihisar’da dünyaca ünlü yazarların ağırlanacağı bir merkez oluşturulacak. Oxford’un dünyada açtığı ilk merkez olacak ve Yaratıcı Yazarlık Merkezi adıyla Sığacık’ta açılacak.

GARAJ TAŞINIYOR

Seferihisar Belediyesi, birçok yerde olduğu gibi ilçe terminalini şehir merkezi dışına alıyor. İlçe trafiğini rahatlatacak, yeni modern garaj Hıdırlık Mahallesi Kocaçay Mevkii’nde hizmete giriyor.

KAPALI PAZARYERİ BÜYÜTÜLÜYOR

Seferihisar Kapalı Pazaryeri’nin açıkta kalan kısmı kapatılıyor. Hem Pazar esnafı hem de alışveriş yapanlar için büyük bir rahatlık sağlayacak çalışma kısa bir sürede tamamlanacak.

MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR ARTIYOR

2011 yılında Akkum, Akarca ve Ürkmez’de 3 plaja Mavi Bayrak alan Seferihisar Belediyesi, Doğanbey ve Akarca’da iki plaja daha Mavi Bayrak alıyor ve özel plaj işletmecilerine temizliğin ve güvenliğin simgesi Mavi Bayrak’ı alması için öncülük ediyor.

İKİ YENİ BÜYÜK PARK YAPILIYOR

2011 yılında 7 yeni park yapan Seferihisar Belediyesi, Tepecik Mahallesi ve Çolakibrahim Bey Mahallesi Karakayalar Mevkii’nde iki yeni büyük parkı ilçeye kazandıracak.