Seferihisar’da 23 Nisan Coşku İçinde Kutlanıyor

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’da 23 Nisan Coşku İçinde Kutlanıyor

Seferihisar’da 23 Nisan Coşku İçinde Kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Seferihisar’da da coşkuyla kutlanıyor.

Sabah saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Faik Birlik tarafından şükran çelenginin sunulmasıyla başlayan resmi bayram töreni, Seferihisar Kapalı Pazaryeri'nde düzenlenen kutlama programıyla devam etti.

İlçe Kaymakamı Resul Çelik, Garnizon Komutanı Recai Atasavun, Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katılımıyla başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Faik Birlik’in konuşmasıyla devam etti.

Seferihisar Belediyesi'nin davetlisi olarak gelen Gürcistan, Yakutistan, Sırbistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gruplarının danslarıyla renklenen 23 Nisan Kutlamaları Seferihisar Şehit Öğretmen Mehmet İzdal ilköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı folklor, Seferihisar Çocuk Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Özel Can Arkadaş Rehabilatasyon ve Eğitim Merkezi öğrencilerinin gösterileri ile sona erdi.

Programın sonunda Kaymakam Resul Çelik'e yurt dışından gelen yabancı konuklar ülkelerine özgü hediyeler verdi. Daha sonra en hızlı yoğurt yeme, halat çekme, sandalyeye oturma yarışmaları düzenlendi.      

Bu akşam Seferihisar Belediyesi'nin yabancı konukları saat 20.00'da Sığacık Mahallesi'nde gösteriler gerceklestirecek.

{gallery}1243{/gallery}