23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun

Anasayfa / Haberler / 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99.yıldönümü tüm ülkede ve Seferihisar’da da sevinçle kutlanıyor.

Sabah saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na şükran çelenginin sunulmasıyla başlayan resmi bayram töreni, Seferihisar Belediyesi Bandosu eşliğinde kortej yürüyüşü yapılarak Müşerref Hepkon Ortaokulu’nda düzenlenen programla devam etti. “Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel, Garnizon Komutanı Levent Aksoy, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç’un katılımıyla kalabalık veli grubuyla gerçekleşen program göz doldurdu. Program Müşerref Hepkon Ortaokulu Müdürü Ali Taşlı’nın konuşmasıyla başladı. Program “Ulusal Egemenlik” konulu resim ve şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle devam etti. Çeşitli okulların halk oyunları gösterileri ve Seferihisar Belediyesi Bale Grubu gösterisiyle devam etti. Programın sonunda Seferihisar Belediyesi’nin pamuk helva sürprizi tüm çocukları sevindirdi.”

Bu Akşam Gala Var

Seferihisar Belediyesi’nin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı davetlisi olarak gelen Makedonya, Kırgızistan, Gürcistan, K.K.T.C, Bulgaristan ve Ukrayna’dan 104 çocuk bu akşam saat 18.30’da Sığacık mahallesinde 7. Halk Oyunları Festivali’nin gala gecesi için sahneye çıkarak gösterilerini sergileyecekler.