CİTTASLOW SEFERİHİSAR İÇİN ÇALIŞACAKLAR

Anasayfa / Haberler / CİTTASLOW SEFERİHİSAR İÇİN ÇALIŞACAKLAR

CİTTASLOW SEFERİHİSAR İÇİN ÇALIŞACAKLAR
CİTTASLOW SEFERİHİSAR İÇİN ÇALIŞACAKLAR

Seferihisar Belediyesi, Seferihisar’da yaşayanlar ve Seferihisar’ı sevenler dünyanın en güzel Sakin Şehri olmayı hedefleyen Seferihisar’a katkı koymak için bir araya geldi.
Cittaslow kriterlerini yerine getirmek ve Seferihisar’ın farklılığını ortaya koymak için Belediye ve sivil toplum bir arada çalışmaya başladı. Daha önce bir kez Cittaslow Gönüllüleri aranıyor başlığıyla bir toplantı gerçekleştiren ve web sayfasından kayıt yapan Seferihisar Belediyesi 300 gönüllüyle çalışmaya başladı. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer Belediye Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nde görevli personelle birlikte Belediye Kültür Sarayı’nda gerçekleştirdiği toplantıda gönüllülerle buluşarak, şu ana kadar Cittaslow kriterleriyle ilgili yaptıkları çalışmaları anlattı. Amacımız sadece hizmet etmek diyen Başkan  Soyer; “Sizlerin katılımı vereceği destek çok önemli. Oluşturacağımız çalışma guruplarıyla vereceğiniz katkı, Türkiye’ye örnek olacak Sakin şehir konseptine büyük katkı koyacak” dedi.
Gönüllülerin de söz aldığı ve yaklaşık 2,5 saat süren toplantının ardından oluşturulan çalışma guruplarında, gönüllüler katkı koyabilecekleri gurupları seçerek kayıt yaptırdı. Çalışmalar önümüzdeki günlerde Cittaslow Gönüllüleri Ofisi’nin açılmasıyla hızlanacak.