35.000 SEFERİHİSARLI PLAKET ALDI

Anasayfa / Haberler / 35.000 SEFERİHİSARLI PLAKET ALDI

35.000 SEFERİHİSARLI PLAKET ALDI
35.000 SEFERİHİSARLI PLAKET ALDI

Toplanan su şişesi kapakları 60 tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahibi engellilere dağıtımı dolayısıyla EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Bilim Sanat Amfisi’nde tören düzenlendi.
 

‘Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım’ 
 
Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Artunç, EÜ Diş Hekimliği Fakültesinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında desteklediği ‘Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım’ kampanyasında toplanan plastik su şişesi kapakları ile temin edilen 60 tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahibi engellilere dağıtımı dolayısıyla EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Bilim Sanat Amfisi’nde tören düzenlendi.
 
Prof. Dr. Artunç, törende yaptığı konuşmada, Ataşehir Belediyesinin yaptığı bir projenin, öğrencilerince kendilerine sunulduğunu, fakülte olarak çalışmalara katkı sağlama kararı aldıklarını anlattı.
 
EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Nurselen Toygar da öğrencilerin kendilerine ulaşmasının ardından büyük bir şevkle çalışmalara başladıklarını, sonuçtan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi.
 
Çeşitli kurum ve kuruluşlar organizasyon yapıp kapak toplayarak tekerlekli sandalye almaya hak kazanırken,  Seferihisar’ın yeri ayrıydı.
 
Bu farkı Proje Koordinatörü Prof. Dr. Nurselen Toygar şöyle anlattı: “Bu projeye destek olan Neptün Soyer adına plaket hazırlarken, Neptün Hanım bize bu plaketi Seferihisar İlçesi Halkı adına almak istediğini, yüzlerce kilo kapak gelen Seferihisar’da herkesin 1-2 kapak katkısı olduğunu belirtti. Biz de plaketi Seferihisar İlçesi Halkı adına Neptün Soyer’e takdim ediyoruz” dedi.
 
Seferihisar’da kampanyanın öncülerinden Neptün Soyer, “Binlerce Seferihisarlı’nın emeği olan kampanyanın plaketini tabii ki Seferihisarlı adına alacaktık. Herkesin pay sahibi olduğu plaket, belediyede sergilenecek” dedi.