4. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali Başlıyor

Anasayfa / Haberler / 4. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali Başlıyor

4. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali Başlıyor
4. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali Başlıyor

14 – 22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek festival İzmirlileri, Türkiye’den ve çeşitli ülkelerden başarılı şair ve yazarlarla buluşturuyor. İtalya, Macaristan, Polonya, Suriye ve Filistin’den gelecek konuklar festivali renklendirecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde Türkiye’nin önemli edebiyatçıları, sinema ve tiyatro oyuncuları, müzisyenleri ve yurtdışından gelecek olan katılımcıları panel, söyleşi, okuma ve gösterilerle İzmirlilerle bir araya gelecek. Festival kapsamında İzmir’in yanı sıra Seferihisar, Selçuk, Karaburun, Foça ve Tire’de de etkinlikler yapılacak.

Çağdaş Macar Edebiyatı Paneli Ürkmez Gençlik Merkezi’nde

Festivalde Macar edebiyatı ve İtalyan şiiri üzerine iki özel söyleşi ve şiir akşamı da düzenleniyor. 20 Haziran Perşembe günü, Seferihisar Ürkmez Gençlik Merkezinde saat 19.00-20.30 arası gerçekleşecek Çağdaş Macar Edebiyatı-Şiiri konulu panelde konuşmacılar; Zita Izsó (Macaristan), Zoltán Szalay (Macaristan), Ilka Papp-Zakor (Macaristan) olacak. Etkinlik halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.