5 Bin Kitaplı Köy Kütüphanesi

Anasayfa / Haberler / 5 Bin Kitaplı Köy Kütüphanesi

5 Bin Kitaplı Köy Kütüphanesi
5 Bin Kitaplı Köy Kütüphanesi

Seferihisar Belediyesi tarafından bakım onarımları yapılan Ulamış Köyü’ndeki bina kütüphaneye dönüştürüldü. Kütüphane, bağışla toplanan 5 binin üzerinde kitapla açıldı.
Seferihisar Belediyesi’nin başlattığı köy kütüphanesi kampanyası büyük ilgi gördü. Ulamış Köyü Muhtarı Kadir Girginer, Ulamış’ta yaşayan Berkan Parlak, Yazar Recai Şeyhoğlu kütüphanenin oluşmasında Belediye ile ortak hareket etti. Kampanyaya Kırmızı Kedi Yayınevi 24 koli kitapla destek verirken, Aysun Teneler 2 binin üzerinde kitap bağışı gerçekleştirdi. Kütüphanenin dış cephesi Teos Suluboya Grubu Başkanı Canip Taşkıran ve ressamlar ortaklığıyla boyandı.

Kütüphanenin açılışı 7 Nisan Cumartesi günü gerçekleşti. Açılış öncesi yazarlar Öcal Uluç, Hidayet Karakuş ve Gönül Çatalcalı, Ulamış Köy Pazarı’nda bir söyleşi gerçekleştirdi.
Açılışta konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer;  “Bizim Seferihisar Belediyesi olarak en çok emek verdiğimiz, kaynak aktardığımız çalışmalarımızın başında Çocuk Belediyemiz geliyor. 37 eğitmenle 37 branşta yaklaşık bin çocuğumuza eğitim veriyoruz. Bunların içerisinde çello, satranç gibi branşlar da var. Bunu neden mi yapıyoruz? Çünkü bu çocuklardan umutluyuz. Onlar için bir şey yapabilirsek, eğitimlerine katkı koyabilirsek ne mutlu bize. Bu çocukları iyi donatırsak, sanatla, edebiyatla, kitapla, kültürle tanıştırabilirsek işte o zaman geleceğe dair iyi bir şey yapmış olacağımızı düşünüyorum. Aynı yerli tohuma sahip çıkışımız gibi çocuklarımızı da sahip çıkacağız. Ayrıca İzmirli bisikletçilerin bu kütüphanede büyük emekleri var. Bisikletleriyle, Ulamış’taki kütüphanemize kitapları taşıdılar. Bu anlamlı ve zahmetli destekleri ve yaptıkları kitap bağışları için Accell Bisiklet A.Ş. Genel Müdürü Anıl Şakrak, Genel Müdür Yardımcısı Selim Ataz, İdadik Bisiklet Grubu Başkanı Hasan Berat Kur, Gaziemir Aktif Pedal Grup Başkanı Salih Akbaba, Perşembe Akşamı Bisikletçileri kurucusu ve Accell Bisiklet Halkla İlişkiler Sorumlusu Muhlis Dilmaç, Gazeteci İbrahim Irmak ve Oğuz Örnek ile İzmirli bisikletçilere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”  dedi.

Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Ulamış Köy Kütüphanesi haftanın 6 günü (Pazar hariç) mesai saatleri içerisinde açık olacak.