5 Ülkeden 106 Çocuk Seferihisar’da

Anasayfa / Haberler / 5 Ülkeden 106 Çocuk Seferihisar’da

5 Ülkeden 106 Çocuk Seferihisar’da
Seferihisar Belediyesi'nin üçüncü kez düzenlediği Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Festivali programı için 5 ülkeden 106 çocuk Seferihisar'a geldi.
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara hediye edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilk kutlamalarını Seferihisar Belediyesi Ürkmez ve Seferihisar Gençlik Merkezi öğrencileri 18 Nisan Cumartesi gününden itibaren  coşkuyla kutlanmaya başlamıştı.  
 
Seferihisar Belediyesi ev sahipliğinde 3’üncü kez gerçekleşen Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Festivali Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sırbistan, Gürcistan, Bulgaristan ve Moldova’dan gelen toplam 106 kişiden oluşan halk oyunları ekipleri ile kutlamalar hız kesmeden devam ediyor.  
 
İLK GÖSTERİ ÜRKMEZ’DE
 
Misafir çocukların karşılanması ve evlerine yerleşmelerinin ardından yabancı çocukların öğretmenleri Seferihisar Kaymakamı Resul Çelik ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamlarında ziyaret ederek ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim etti.  
Gün içinde Seferihisar Belediyesi Gençlik Merkezinde Seferihisarlı çocuklarla buluşan misafir çocuklar, ilk gösterileri için Ürkmez’e gitti. Seferihisar Belediye Bandosu eşliğinde gerçekleşen kortej yürüyüşünün ardından Ürkmez Salih Değerli okulunun öğrencileri ile birlikte Ürkmez meydanında ilk gösterilerini gerçekleştirdiler.
 
22 Nisan akşamı Sığacık Mahallesi’nde devam edecek Halk Oyunları Festivali 23 Nisan günü resmi tören sonrası sona erecek
{gallery}1549{/gallery}