70 TOPLUM GÖNÜLLÜSÜ ÜNİVERSİTELİ GELİYOR

Anasayfa / Haberler / 70 TOPLUM GÖNÜLLÜSÜ ÜNİVERSİTELİ GELİYOR

70 TOPLUM GÖNÜLLÜSÜ ÜNİVERSİTELİ GELİYOR
70 TOPLUM GÖNÜLLÜSÜ ÜNİVERSİTELİ GELİYOR

İzmir Ekonomi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Kulübü üyesi gençler, dört gün boyunca (13-16 Mayıs) Seferihisar’da Seferihisarlı çocuklarla buluşacak. Düzenlenecek bisiklet turuyla çevreden çöpler toplanacak, geri dönüşüm heykelleri yapılacak. Tiyatro dans ve müzik etkinliklerinin de olacağı etkinliğin üçüncü günü olan cumartesi günü, çocuklarla birlikte uçurtmalar yapılacak, uçurtma şenliği düzenlenecek ve uçurtmalar çocuklara hediye edilecek. 
Gençlerde sosyal sorumluluk konusunda farkındalık yaratan ve gençleri sosyal hizmet projeleri üretimine yönlendiren TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI;  bu yolda, özgüven sahibi, duyarlı bir gençliğin gelişimine katkıda bulunuyor. Bir başka deyişle; TOG gençleri sosyal sorumluluk projeleri üretmeye yönlendiriyor, ama aslında TOG’ un kendiside bir proje: gençlerin güçlenme ve değişim projesi!  Toplum Gönüllüsü gençler yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri ile kendi kişisel gelişimlerine de katkıda bulunuyor. Gençlerin enerjisini eyleme dönüştürerek onları topluma faydalı bireyler olmaya yönlendiren TOG üniversitelerde kulüpler ve topluluklar şeklinde örgütleniyor ve bu kulüpler/ topluluklar gençlerin arkadaşlık kavramı ile üretim kavramını yan yana koyarak sadece sosyalleşmesine olanak tanımakla kalmıyor, aynı zamanda üniversiteler ve kültürler arası kaynaşmayı sağlıyor.
İzmir Ekonomi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Kulübü üyesi gençler de Seferihisar ve Balçova Belediyesinin de destekleriyle Türkiye’nin ilk ve tek yavaş şehri Seferihisar’da çeşitli sosyal sorumluluk projelerini Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelecek 70 Toplum Gönüllüsü genç ile 4 gün boyunca Sığacık da hayata geçirecek. 13 Mayıs 2010 tarihinde başlayacak olan organizasyon çerçevesinde geri dönüşümün önemini vurgulamak amacıyla geri dönüşüm heykelleri atölye çalışması, artan trafik sorununa alternatif çözüm olarak bisikleti göstermek amacıyla bisikletle şehir turu ve halkın da katılımıyla gerçekleşecek olan uçurtma şenliği gibi etkinlikler yapacaklar.
Sabah erken saatte yola çıkacak 70 bisikletli genç, hem Seferihisar’da yavaş şehre dair yapılanları görmek hem de yapacakları geri dönüşüm heykelleri atölyesi için atık denilen malzemeleri toplayacaklar. Aynı zamanda bisikletin alternatif ulaşım aracı olarak kullanılabileceği konusunda farkındalık yaratacak. Daha sonra Akkum plajında topladıkları artık malzemeleri yaptıkları heykeller ile hayata döndürmeye çalışacaklar. Cumartesi günü ise Seferihisar Halkının da katılımıyla uçurtma şenliği Akkum Plajı’nda saat 14.00’da yapılacak. 50 Toplum Gönüllüsü genç, gelecek olan öğrencilerle birlikte önce uçurtma yapmanın keyfine varacak daha sonra da uçurtma… Ayrıca aileleri ile gelecek olan öğrenciler yanlarında getirecekleri Seferihisar’a özgü yiyecekler ile şenliği piknik havasına bürünecek. Tüm Seferihisar Halkını şenliğe davet eden gençler, çocuklarla hep birlikte olmanın ve uçurtma yapmanın keyfinin paha biçilmez olduğunu düşünüyor.
Program Detayları:

14 Mayıs Cuma
09.00 Bisiklet turu
14.00 Geri dönüşüm heykelleri yapılması (Akkum)
15 Mayıs Cumartesi
14.00 Çocuklar ve ailelerinin uçurtma şenliği için Akkum’a gelişi
15.00 Uçurtma Şenliği
20.00 Eğlence Gecesi (Sığacık Kale İçi)
16 Mayıs Pazar
09.30 Hayatı poşetleme etkinliği (Sığacık Organik Pazarı)
15.00 Kampın sona erişi