80 Yıl Önceki Heyecanla…

Anasayfa / Haberler / 80 Yıl Önceki Heyecanla…

80 Yıl Önceki Heyecanla…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Seferihisar’ı ziyaretinin 80. Yılı törenlerle kutlandı.

Atatürk’ün ilçede ilk ziyaret ettiği Sığacık’ta çelenk sunma töreniyle başlayan kutlama programında İlçe Kaymakamı Resul Çelik, Garnizon Komutanı Recai Atasavun, Belediye Başkanı Tunç Soyer Atatürk Anıtı’na şükran çelengini sundu.    
Program Seferihisar Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yapıldı. Başkan Soyer; “Bedenen aramızda olmasa da fikirleriyle, beyniyle, devrimleriyle bugün Atamızın yine yanımızda olduğunu hissettik, bir kez daha bize gösterdiği aydınlık yolu kendimize ilke edindik. 1919 yılında başlattığı Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin önderliğini yapmış, daha sonra modern Türkiye'yi oluşturan devrim ve reformları gerçekleştiren Atamız, gideceğimiz yolu “Muasır Medeniyetler Seviyesine Ulaşmak” olarak çizmiştir. İşte bizde bu yolda Atamızın izinde kendi şehrimizde Muasır Medeniyetler Seviyesine Ulaşmak için durmadan çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki yereldeki başarı genele yansıyacak, sonunda kazanan Türkiye Cumhuriyeti olacaktır” dedi

Program Seferihisar Belediyesi Tekvando takımı ve Orhanlı Halkoyunları ekibinin gösterileri ve Seferihisar Belediyesi Jimnastik Takımı’nın gösteriyle devam etti.

{gallery}1239{/gallery}