89. KURTULUŞ COŞKUSU

Anasayfa / Haberler / 89. KURTULUŞ COŞKUSU

89. KURTULUŞ COŞKUSU
89. KURTULUŞ COŞKUSU

Seferihisar’ın kurtuluşunun 89. Yıldönümü gün boyu düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Günün finalinde İzzet Gül Stadyumu’nda gerçekleşen Nilüfer konseri yaklaşık 10 Bin kişi unutulmaz bir gece yaşattı.

 

 

 

 

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ’NİN 2.5 YILI

{vimeo}28917648{/vimeo}

 

11 Eylül 2011 Seferihisar Kurtuluşu’nun 89. Yılı büyük bir coşkuyla kutlandı. Saat 14.00’da Çolakibrahim Bey anıtına çelenk sunumuyla başlayan törenler, 14.30’da Köy Pazarı önünde gerçekleşen resmi bayram töreniyle devam etti. İlçe Kaymakamı Şakir Erden, Garnizon Komutanı Süreyya Doğan, Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Tuğral’ın halkın bayramını kutlamasıyla başlayan tören Belediye Başkanı Tunç Soyer’in konuşmasıyla devam etti.

 

 

Başkan Soyer Seferihisar’ın kurtuluşuyla ilgili bilgi verirken, Seferihisar’da yaşayanların her geçen gün ekmeğinin büyümeye devam edeceğini belirtti ve “Seferihisar’ın yarını bugünden çok daha güzel olacak” dedi.

 

 

 

Ardından İlhan Can Çelikoğlu isimli öğrencinin Bu Vatan Kimin ve Kore Gazileri Derneği’nden Hasan Maltepe İstiklal Savaş Destanı’nı okuduğu program Seferihisar Halk Eğitimi Merkezi Gödence Köyü Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileriyle devam etti. Seferihisar Belediyesi Jimnastik Takımı, Tekvando Takımı ve Güreş Takımı’nın gösterilerinin ardından gerçekleşen tören geçişiyle bayram töreni tamamlandı.

 

 

 

 

 

ATATÜRK CADDESİ AÇILDI

 

Seferihisar Belediyesi’nin Cittaslow kriterlerine uygun olarak hazırladığı Atatürk Caddesi’nin açılışı kurtuluş gününde gerçekleştirildi. Açılışta trafiğe kapatılan yolda, canlı heykeller, pantomim gösterisi, sokak sanatçıları, dans gösterileri ve Gurup Güney konseri gerçekleştirildi. Elektrik kabloları yer altına alınan, su şebekesi yenilen, yolu yeniden yapılan, tüm binaları boyanan, pencereleri söve ve sardunyalar eklenen, heykeller ve sokak mobilyalarının süslediği cadde yeni haliyle herkesin beğenisini topladı.

 

 

VE NİLÜFER SAHNEDE

 

İzzet Gül Stadyumu’nda devam eden kutlamalar Seferihisar Belediyesi Jimnastik Takımı tarafından hazırlanan Tanrıların Ege’si isimli dans gösterisiyle başladı. Ege’nin M.Ö. yıllarda yaşayan medeniyetlerin anlatıldığı dans gösterisi izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Seferihisar Belediyesi tarafından hazırlanan hizmette 2,5 yılın anlatıldığı kısa filmle devam eden kutlamada Belediye Başkanı Tunç Soyer’in konuşmasının ardından 10. Yıl Marşı eşliğinde “ledli balon gösterisi” gerçekleşti.

 

 

Müzik otoritelerince dünya çapında bir ses kabul edilen Türkiye’nin dev yorumcusu Nilüfer Seferihisar kurtuluş şenliği için sahneye çıktı. Ara Sıra Bazı Bazı isimli şarkısıyla konsere başlayan Nilüfer unutulmaz şarkılarını Seferihisarlılar için seslendirdi. Yaklaşık 1,5 saat süren konserinde üç kostüm değiştiren Nilüfer yoğun istek üzerine Aşk Kitabı şarkısını iki kez seslendirdi. Konserin sonunda Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ünlü sanatçı Nilüfer’e çiçek vererek teşekkür etti.