Akademisyenlerden Seferihisar’a turizm desteği

Anasayfa / Haberler / Akademisyenlerden Seferihisar’a turizm desteği

Akademisyenlerden Seferihisar’a turizm desteği

 

Seferihisar Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi arasında protokolü imzalanan “Bilim Dükkanı” projesi kapsamında, Yaşar Üniversitesi konferans salonundan Seferihisarlı turizmcilere, turizm desteği konferansı verildi.
 
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı “Turizm Sektöründe Küresel Gelişmeler ve Seferihisar’a Uygun İşletmecilik Yaklaşımlar” konulu panele, Seferihisar’da turizm işi yapan çok sayıda esnaf ve yatırımcı katıldı.
 
Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İge Pırnar, İşletme Fakültesi Bölüm başkanı Doç. Dr. Çağrı Bulut, Turizm Rehberliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sabah Balta, Turizm İşletmeciliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökçe Özdemir Bayrak, Seferihisar’a rol model ve Seferihisar’a turizm desteği konularında bilgi ve tecrübelerini paylaştı.
 
Seferihisar Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi arasında Bilim Dükkanı projesi kapsamında Sığacık’ta belediye tarafından özel olarak tasarlanarak yaptırılan kulübede çocuk ve gençlerin bilime merakını artıracak etkinlikler sergilenecek. Özellikle yöreye özgü konularda halk, akademisyenlerce bilinçlendirilecek. Seferihisar’ın turizm ve kültür master planı için bilimsel destek verilecek. Seferihisarlı üreticilerin, turizmcilerin eğitimi için KOSGEB, İZKA, TÜBİTAK ve AB destekli projeler oluşturulacak. Tematik butik otel, ev pansiyonculuğu, marina yönetimi ve restoran işletmeciliği yanında yöresel tarım ürünlerinin hasat, paketleme ve pazarlama süreçleri YÜ ile Seferihisar Belediyesi’nin eşgüdümünde yöreye katma değer yaratan hizmetler üretmek için eğitim verilecek. Özellikle yöre kadınlarının ürettiklerinin pazarlanması için akademik destek verilecek. 
 
{gallery}yasar-2013{/gallery}