AKŞİT KÜLTÜR’DE SANAT KAMPI BAŞLADI

Anasayfa / Haberler / AKŞİT KÜLTÜR’DE SANAT KAMPI BAŞLADI

AKŞİT KÜLTÜR’DE SANAT KAMPI BAŞLADI
AKŞİT KÜLTÜR’DE SANAT KAMPI BAŞLADI

Seferihisar Ürkmez Mahallesi’nde bulunan, bünyesinde çeşitli dillerde yaklaşık 70 Bin kitap barındıran Akşit Kültür – Düşün ve Yazınevi’nde 18 sanatçının katılımıyla resim atölyesi açıldı.

 

 

5 -15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek sanat atölyesi 18 ressamın katıldığı canlı atölye ve eğitim çalışmaları yerli ve yabancı, sanatı seven ve üretenlere yaratıcı ve verimli olabilecekleri bir atölye çalışması olacak. 2009 İstanbul Tüyap Kitap/Sanat Fuarı onur sanatçısı ünlü ressam Muhsin Kut, Doğuş Üniversitesi Güzel Sanatlar bölüm öğretmeni Hasan Memiş, Bakırköy Sanatçıları Grubundan Zühre Keskin ve tanınmış ressamlardan oluşan atölye çalışmaları bittiğinde Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezinde sergilenecek.

Akşit Kültür – Düşün ve Yazın Evi idarecisi Tevfik Akşit, Ankara’dan, Bodrum ve İzmir yöresinden gelen sanatçılara teşekkür ederek, bu sanat çalışmalarının ortaya çıkmasında finansal açıdan destek veren Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Konak Belediyesi eski Belediye Başkanı Muzaffer Tunçay ‘a minnettarlığı belirtti.

 

 

 

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı konuşmada “ Tevfik Akşit’in yaptıklarına hayranım. İşte Ürkmez gibi küçük bir yerde çok değerli sanatçıları bir araya getirerek yoktan var ederek bu buluşmayı gerçekleştiriyor. Ben isterim ki bu buluşmalar daha çok olsun daha geniş bir katılımla olsun. Biz bu tip organizasyonlarda elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Tevfik Bey’e emekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.  

Seferihisar Belediyesi tarafından kaldırılacak otobüslerle 8 Eylül ve 12 Eylül tarihlerinde atölye çalışmaları ücretsiz olarak takip edilebilecek.