AKUT SEFERİHİSAR AÇILDI

Anasayfa / Haberler / AKUT SEFERİHİSAR AÇILDI

AKUT SEFERİHİSAR AÇILDI
AKUT SEFERİHİSAR AÇILDI

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) 25. Şubesi olan Seferihisar Şubesi çalışmalarına resmen başladı. Açılış törenine Akut Genel Başkanı Ali Nasuh Mahruki’de katıldı.

Seferihisar Belediyesi Kültür Sarayı’nda açılış öncesi düzenlenen toplantıya konuşmacı olarak Akut İzmir Başkanı Ömer Karaca, Avrupa Acil tıp Birliği Başkan Vekili Ülkümen Rodoplu, Akut Başkanı Ali Nasuh Mahruki katıldı. Çok sayıda izleyicinin de katıldığı bilgilendirme toplantısında açılış konuşmasını yapan Akut Seferihisar Başkanı Vahdi Sarıkaya, ilk konuşmacı olarak sözü Ömer Karaca’ya verdi.

Karaca deprem ve deprem anında yapılması gerekenler, hayat kurtarma, alınacak tedbirler konularında bilgileri slayt gösterisi eşliğinde izleyicilere sundu.  İkinci konuşmacı olarak kürsüye gelen Ülkümen Rodoplu, afet, afet tipleri, ilk yardım konularında bilgiler verdi.

Son konuşmacı olan Akut Genel Başkanı Ali Nasuh Mahruki; Amacımız Türkiye’yi afete dayanıklı bir toplum haline getirmek. Hayat kurtarmak, hayatta başka hiçbir şeye benzemiyor. Biz gönüllülük esasıyla çalışıyoruz ve Türkiye’nin en güvenilir kurumuyuz.  Seferihisar Akut ekibi 25. ekibimiz. Burası sizlerin Akut’u. Yerel kaynaklar ve yerel örgütlenmenin desteği ile daha fazla yerde daha çok Akut ekipleri kurmayı hedefliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Seferihisar Belediye başkanı Tunç Soyer konuşmacılara teşekkür ederek çiçek ve hediyelerini takdim etti.

Ardından Seferihisar Belediyesi tarafından Akut Seferihisar’ın kullanımına verilen Seferihisar İzzet Gül Stadyumu tribün altı salonu törenle açıldı. Açılış kurdelasını İlçe Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Akut Başkanı Ali Nasuh Mahruki birlikte kesti.