AMERİKALILAR SEFERİHİSAR’DA KAMPTA

Anasayfa / Haberler / AMERİKALILAR SEFERİHİSAR’DA KAMPTA

AMERİKALILAR SEFERİHİSAR’DA KAMPTA
AMERİKALILAR SEFERİHİSAR’DA KAMPTA

 

Seferihisar Belediyesi ve Gençtur’un birlikte hazırladığı organizasyonda, 20 Amerikalı bayan öğrenci çevre ve deniz temizliği programı için Seferihisar’da kamp kurdu.

Seferihisar Doğanbey Sakız Ağacı Mevkii’nde SEKADER (Seferihisar Engelliler, Kimsesizler Alternatif Su Sporları Derneği) kamp alanına yerleşen 20 Amerikalı öğrenci çevre ve deniz temizliği için bir hafta boyunca Seferihisar’da kalacak ve SEKADER’in faaliyetlerine destek verecek. Gençtur tarafından organize edilen kampta Seferihisar Belediyesi öğrencilerin yer, konaklama, barınma, yemek ve güvenlik konusunda destek veriliyor. Geçen yılki kampı da Seferihisar’da gerçekleştiren Gençtur, bu yılki organizasyonu sadece Seferihisar’da gerçekleştiriyor.

Bir hafta boyunca Seferihisar’da kalacak öğrenciler kendi faaliyetleri dışında, 25 Temmuz’da Seferihisar’a gelecek Japon ve Batman’lı öğrencilerle de buluşacak. Öğrencileri Türkiye’ye getiren Gençtur yetkilileri Seferihisar’ı çok beğendiklerini ve Seferihisar Belediyesi’nin çok güzel ev sahipliği yaptığını belirterek; “Yaz sonu aile kampı ve eylül ayında Seferihisar’da gerçekleşecek tiyatro festivaline de Amerikalı öğrencilerin drama ekibiyle katılmayı planlıyoruz. Bu ve bunun gibi faaliyetlere destek veren Seferihisar Belediyesi ve Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür ediyoruz” dedi.