Ankara Gönüllü Takımı Seferihisar kampını tamamladı

Anasayfa / Haberler / Ankara Gönüllü Takımı Seferihisar kampını tamamladı

Ankara Gönüllü Takımı Seferihisar kampını tamamladı
Ankara Gönüllü Takımı  Seferihisar kampını tamamladı

ODTÜ Mezunlar Derneği proje ekibi olarak 2009’dan itibaren çalışmalarına aralıksız devam eden Ankara Gönüllü Takımı, Ankara Çankaya Belediyesi ve İzmir Seferihisar Belediyesi’nin katkılarıyla 4. Yaz Çalışma Kampı’nı Seferihisar Teos Ormancı Kampı’nda gerçekleştirdi.

36 gönüllü üniversite öğrencisi, 4 veli, 30 ilköğretim öğrencisi ve 3 belediye görevlisi, Seferihisar Akarca’da bulunan Teos Ormancı Tatil Köyü’nde gerçekleştirilen kampta takımın yürüttüğü projeler değerlendirilirken geleceğe dair önemli adımlar atıldı. Çocuk dostu Kent adayı Seferihisar Belediyesi’nin Çocuk Meclisi’nin de katıldığı proje çalışmasında, katılım sağlayan ilköğretim öğrencileri için hazırladığı hem öğretici, hem de eğlendirici programın yanı sıra onlara hayatlarının ilklerini yaşama fırsatı sundu.  4 gün süren kamp süresince değerlendirme, geliştirme, planlama toplantıları gerçekleştirildi.

 

alt

ANKARA GÖNÜLLÜ TAKIMI

Üniversite öğrencileri ve mezunlarından oluşan Ankara Gönüllü Takımı Eylül 2009 yılında kurulmuş olup üniversiteli ve toplum arasında bilgi paylaşımına dayanan sosyal, kültürel ve çağdaş bir bağ kurmayı ve bu bağı yeni projelerle güçlendirmeyi amaçlar. ‘Üniversite-Ev’ projesi kapsamında gönüllüler, hafta sonu bir gün iki saat Çankaya ve Yenimahalle’deki ilköğretim öğrencilerinin evlerine konuk olmaktadır. Gönüllüler bu süreçte hem onların derslerine yardımcı olmakta hem de çeşitli uygulamalarla onlara toplumsal konularda yeni bakış açıları kazandırmaya çalışmaktadır. Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Üniversite-Okul’ projesi kapsamında ise ilköğretim öğrencilerine sınıf ortamında hızlı okuma, tiyatro dersleri verilmekte ve yaratıcı yazarlık çalışmaları yapılmaktadır.

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt