ANKARA GÖNÜLLÜ TAKIMI’NIN SEFERİHİSAR KAMPI TAMAMLANDI

Anasayfa / Haberler / ANKARA GÖNÜLLÜ TAKIMI’NIN SEFERİHİSAR KAMPI TAMAMLANDI

ANKARA GÖNÜLLÜ TAKIMI’NIN SEFERİHİSAR KAMPI TAMAMLANDI
ANKARA GÖNÜLLÜ TAKIMI’NIN SEFERİHİSAR KAMPI TAMAMLANDI

ODTÜ Mezunları Derneği proje ekibi olarak görev yapan Ankara Gönüllü Takımı, Ankara Yenimahalle Belediyesi ve İzmir Seferihisar Belediyesinin katkılarıyla 3. Yaz Çalışma Kampını 7-11 Eylül tarihleri arasında Seferihisar Teospa Otel’de gerçekleştirdi.

 

Kampın amacı 35 gönüllü üniversite öğrencisi, 25 ilköğretim öğrencisi ve 5 veli-annenin katılımıyla takımın yürüttüğü projelerin değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve yeni projelerin alt yapısını oluşturmaktı.

 

 

Hayatlarında ilk kez denizi görmekle kalmayıp gönüllülerin uzattıkları ellerle yüzmeyi öğrenen, yapılan etkinlik ve uygulamalar sayesinde okulların açılmasına sayılı günlerin kaldığı şu zamanlarda hem eğlenen hem de öğrenen çocuklar tarih kokulu bir gezintiye çıkmaktan da geri kalmadılar. İçinde oldukları dönemden çok farklı bir döneme yaptıkları heyecanlı Efes ve Şirince yolculuklarıyla tarihin tozlu raflarında kalmayıp kendilerine ulaşan bilgilere erişmenin tadına vardılar.

 

10 Eylülde Seferihisar Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer, Seferihisar Çevre Koruma Derneği Başkanı ve ÇYDD Üyesi Sayın Mustafa Baştürk ve eşi, Seferihisar AKUT Başkanı Sayın Vahdi Saıkaya’nın katılımlarıyla gerçekleştirilen etkinlikte toplumsal duyarlılıkları ve geleceğe dair düşünceleriyle göz dolduran AGT ailesi, konuklarına ve takımına güzel anlar yaşattı.

 

1. Dünya Savaşı’ndan itibaren gençliğin budana gelmesiyle yitirdiği umudu AGT’nin sahip olduğu sorumluluk duygusuyla yeniden kazandığını, bu birliktelik ve aileden çok etkilendiğini dile getiren Soyer, takımın özverili bir şekilde harcadıkları zamanın toplumu nasıl bir adım öteye taşıdığından bahsetti. Projeleri gençlerin ağzından dinleyen Baştürk ve Sarıkaya’ya çalışmalarından dolayı bütün takımı tebrik etti.

 

 

Üniversite öğrencileri ve mezunlarından oluşan Ankara Gönüllü Takımı 2009 yılında kurulmuş olup üniversiteli ve toplum arasında bilgi paylaşımına dayanan sosyal, kültürel ve çağdaş bir bağ kurmayı ve bu bağı yeni projelerle güçlendirmeyi amaçlar. “Üniversite-Ev” projesi kapsamında gönüllüler, hem çocukların derslerine yardımcı olmakta hem de çeşitli uygulamalarla onlara toplumsal konularda yeni bakış açıları kazandırmaya çalışmaktadır.

 

 

Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Üniversite-Okul” projesi kapsamında ise kardeşlerimize sınıf ortamında hızlı okuma, İngilizce ve tiyatro dersleri verilmektedir. Şu anda bünyesinde 300’e yakın ilköğretim öğrencisini ve 200 gönüllüyü barındıran takım, daha çok gönüllüyü daha çok çocukla buluşturmak için büyümeye devam etmektedir.

“Uzat elini millete!” sloganıyla yola çıkan AGT ailesi yeni dönemde çok daha güçlü bir şekilde yürümeye, yaptıklarıyla adından söz ettirmeye devam edecektir.