Askerlere Muhteşem Uğurlama

Seferihisar ve Sığacık’ta askere gidecek gençler için muhteşem eğlenceler düzenlendi. Sığacık’taki kutlamaya Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı.

2015 Ekim ayı sonunda askere gidecek gençler arkadaşları ve aileleri tarafından  muhteşem bir eğlenceyle uğurlandı. Seferihisar merkezde araçlarla konvoy yapan gençler, Sığacık’ta tüm ailelerin katılımı ve katkısıyla düzenlenen eğlencede gönüllerince eğlendi.

Asker uğurlama gecesine Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’de katılarak gençlerin eğlencesine ortak oldu. Başkan Soyer’in şimdiden hayırlı teskereler diyerek uğurladığı gençlere, “hiç merak etmeyin göz açıp kapanıncaya kadar geçecek, vatani hizmetinizi tamamlayarak tekrar evinize döneceksiniz. Kutsal bir görev sizleri bekliyor. Dönüşünüzü burada dört gözle bekliyor olacağız” dedi.

Sığacıklı ailelerin imece usulü hep birlikte katkı vererek hazırladıkları asker uğurlama gecesi, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Sığacıklı gençler askere gidecek arkadaşları İbrahim Oğul, Batuhan Kurt, Hüseyin Donat, Selahattin Baylan ve İsmail Karan’ı omuzlarına alarak “en büyük asker bizim asker” tezahüratlarıyla askere uğurladı.