ATAM İZİNDEYİZ

Anasayfa / Haberler / ATAM İZİNDEYİZ

ATAM İZİNDEYİZ
ATAM İZİNDEYİZ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Seferihisar’da da coşkuyla kutlandı. Seferihisar İzzet Gül Stadyumu’nda gerçekleşen 90. yıl kutlamalarında final sahnesinde açılan “İzindeyiz” pankartı ve “Bu kalpler senin için atıyor” gösterisi büyük alkış aldı.

Sabah 09.30’da Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunum Töreniyle başlayan kutlama programı İzzet Gül Stadyumu’nda devam etti. Muharrem Gülpınar İlköğretim Okulu organizasyona ev sahipliği yaptı. İlçede düzenlenen yarışmalarda ödül alan öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Şakir Erden, Garnizon Komutanı Süreyya Doğan ve Belediye başkanı Tunç Soyer tarafından verildi.

Tören geçişinin ardından Halk oyunları gösterisi ve Seferihisar Belediyesi Jimnastik takımı gösterisi gerçekleşti. Yaklaşık yüz öğrencinin görev aldığı Bayram Gösterisiyle kutlamalar tamamlandı.

Seferihisar Belediyesi tarafından 23 Nisan nedeniyle hazırlanan tiyatro oyunu devam ediyor. Sabah Ürkmez’de sergilenen “Yeşillensin Dünya” adlı oyun Saat 15.00 ve 16.00’da Belediye Kültür Sarayı’nda gerçekleşecek. Ayrıca büyükler için yine bu akşam Saat 20.00’^da “İki Kalas Bir Heves” isimli oyun Belediye Kültür Sarayı’nda sergilenecek. Yarın sabah 11.30’da gerçekleşecek “Bisiklet Turu” nun ardından Saat 13.00’da Sığacık’ta Uçurtma Şenliği gerçekleşecek.