ATATÜRK CADDESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Anasayfa / Haberler / ATATÜRK CADDESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

ATATÜRK CADDESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI
ATATÜRK CADDESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Elektrik kabloları yer altına alındı, su şebekesi yenilendi. Şimdi Seferihisar’ın giriş caddesi yepyeni bir hale geliyor.

 

Seferihisar Belediyesi’nin Cittaslow kriterleri kapsamında Atatürk Caddesi’nde yapacağı düzenlemeler başladı. Geçtiğimiz yıl 30 ressam ve heykeltıraşla yapılan çalışmanın sonucunda ortaya çıkan muhteşem cadde, çalışmaların ardından ortaya çıkacak.

 

TEDAŞ Müdürlüğü’nün elektrik kablolarının yer altına alınması çalışmasıyla başlayan çalışmalar, İZSU Müdürlüğü’nün şu şebekesini yenileme çalışmasıyla devam etti. Çalışmaların tamamlanmasının ardından yüklenici firma Cemer İnşaata yer teslimini yapan Seferihisar Belediyesi, Türkiye’nin en güzel caddelerinden biri haline gelecek Atatürk Caddesi’nde çalışmaların startını verdi.

 

Yapılacak çalışmada cadde boyunca tüm binaların dış cepheleri boyanacak, kaldırımlar genişletilecek, tabela yenileme çalışmaları gerçekleştirilecek, balkonlara söveler ve sardunya çiçekleri yerleştirilecek. Caddeye çağdaş kent mobilyaları yerleştirilecek.

 

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer amaçlarının insanların Seferihisar’a girdiklerinde hayran kalacakları bir cadde yaratmak olduğunu ve insanların Seferihisar merkez caddesinde vakit geçirecek şekilde düzenlenmesi ve esnafın daha çok iş yapması olduğunu söyledi. Soyer; “Proje sadece yol kaldırım peyzaj düzenlemesi değil, caddedeki tüm binaların renovasyonlarını içeriyor. Yaklaşık iki ay boyunca bu caddeyi görenleri hayran bırakacak şekilde hazırlamak için 30 kadar ressam ve heykeltıraşla çalıştık. Atatürk Caddesi’nin şu an ki durumundan kimse memnun değil ve kimsenin vakit geçirmesini gerektirecek bir neden yok. Öncelikle TEDAŞ VE İZSU yetkililerine bizim çalışmamızı hızlandıracak şekilde çalışmalarına hız verdikleri için teşekkür ediyorum. Yaklaşık üç ay sonra Atatürk Caddesi Türkiye’nin en güzel caddelerinden biri olacak. Proje sadece yol, kaldırım, peyzaj düzenlemesi değil, caddedeki bina cephelerinin renovasyonlarını da içeriyor.