ATATÜRK ÇOCUKLARI KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Anasayfa / Haberler / ATATÜRK ÇOCUKLARI KÜTÜPHANESİ AÇILDI

ATATÜRK ÇOCUKLARI KÜTÜPHANESİ AÇILDI
ATATÜRK ÇOCUKLARI KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Kitap okumasaydım bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım. Mustafa Kemal Atatürk

Köy Çocukları Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür-Sanat ve Dayanışma Derneği ve Seferihisar Belediyesi tarafından oluşturulan 12. Atatürk Çocukları Kütüphanesi Seferihisar’da açıldı. Daha önce 11 köyde oluşturulan kütüphane ilk kez bir ilçe merkezinde kuruldu.

Seferihisar Belediyesi Kültür Merkezi içerisinde hazırlanan kütüphane düzenlenen törenle açıldı. 40 Bin köye Atatürk Çocukları Kütüphanesi kuracağız sloganıyla yola çıkan derneğin başkanı Mesut Tim tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başlayan törende, şair ve yazarlar Hüseyin Peker, Zübeyde Seven Turan, Mustafa Gökçek, Zeliha Akçagüner ve Mehmet Rayman birer şiirlerini seslendirdi. 10 yaşındaki Damla Turan’ın da kemanıyla renk kattığı açılış töreninde Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’de bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Soyer okumanın önemini vurgularken; “Zaman bilgi çağı, iletişim çağı. Ama bu çağda bir kirlilikte var. Bu çalışmalarla çocuklarımızı doğru kitaplarla buluşturuyoruz. İnternet ortamında okumak kitabın kokusunu, sayfalarını hissetmenin yerini tutmuyor. Çok değerli bir hazine var kütüphanemizde. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Kütüphanenin Seferihisarlı İşadamı-Hayırsever Necat Hepkon’ın onuruna açıldığı belirtildi.

Açılış kurdelesinin kesiminin ardından misafirler kütüphaneyi gezdi. Daha önce Orhanlı Köyü’nde açılan kütüphaneyle  birlikte Seferihisar merkezdeki kütüphane ilçe sınırları içerisindeki ikinci Atatürk Çocukları Kütüphanesi oldu. Seferihisar Belediyesi Atatürk Çocukları Kütüphanesi hafta içi ve cumartesi günleri mesai saatleri içerisinde açık olacak.