Atatürk Seferihisar’da

Anasayfa / Haberler / Atatürk Seferihisar’da

Atatürk Seferihisar’da
Atatürk Seferihisar’da

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Seferihisar’ı ziyaretinin 78. Yılı törenlerle kutlandı.

 

Törene Atatürk’e benzerliğiyle dikkat çeken Mesut Yontan’ın halkı selamlayarak geçmesi damga vurdu.

 

Atatürk’ün ilçede ilk ziyaret ettiği Sığacık’ta çelenk sunma töreniyle başlayan kutlama programı Şehitler Çeşmesi önünden Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüşle devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla devan eden programda, İlçe Kaymakamı Şakir Erden, Garnizon komutanı Süreyya Doğan, Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Tural Atatürk Anıtı’na şükran çelengini sundu.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşma Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yapıldı. Program Seferihisar Kız teknik Lisesi ve Meslek Lisesi öğrencilerinin şiir okuması, Muharrem Gülpınar İlköğretim Okulu ve Seferihisar Belediyesi Halk Oyunları ekiplerinin gösterileriyle devam etti.

 

 

Ardından Seferihisar Belediyesi tarafından hazırlanan mizansende, jimnastik takımının dans gösterilerinin arasında askeri kıyafetler eşliğinde son günlerde Atatürk’e benzerliğiyle gündeme oturan Mesut Yontan, Atatürk olarak tören alanına çıktı ve halkı selamladı. Atatürk’ün askeri kıyafetleriyle sahneye çıkan Mesut Yontan, Seferihisarlılar tarafından ayakta alkışlandı.

 

Atatürk’ün Seferihisar’a geliş kutlamalarına bu yıl yenilik katmak istediklerini söyleyen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Mesut Bey davetimizi kırmadı, bugün bizlerle birlikte oldu. Halkımız için de çok güzel bir sürpriz oldu. Atatürk’ün geçişinde duygusal anlar yaşayanlar oldu. Mesut Bey’e çok teşekkür ediyorum. Atatürk’ü kalbinde taşıyan, bir canlandırmada bile gözyaşlarını tutamayan Seferihisar halkıyla birlikte olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

 

{youtubejw}xG7pP3dsy2o{/youtubejw}