Avrupa Hareketlilik Haftası Seferihisar Bisiklet Etkinliği başlıyor

Anasayfa / Haberler / Avrupa Hareketlilik Haftası Seferihisar Bisiklet Etkinliği başlıyor

Avrupa Hareketlilik Haftası Seferihisar Bisiklet Etkinliği başlıyor
Avrupa Hareketlilik Haftası Seferihisar Bisiklet Etkinliği başlıyor

Seferihisar Belediyesi, sürdürülebilir yerel kalkınma modelini ortaya koyan “Cittaslow”, imzacısı olunan Covenant Of Mayors Başkanlar sözleşmesi ve dâhil olduğu Avrupa Bisiklet rotası ağı ile Seferihisar’a yenilikçi bir kent kimliği ortaya koymaya devam ediyor.

Avrupa Hareketlilik Haftası temasıyla bisiklet kullanımına önem veren, karbon salınımını düşük seviyeye gelmesi için destek verecek her bireyin katılabileceği “Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” çalışması başlatılıyor.

Seferihisar Belediyesi, Seferihisar’ın yerel kalkınmasında prestij ortaya koyan projeler ile “Seferihisar’ın Kültürel ve Sakin Rotaları” başlığıyla çevrilecek her pedal ile kent kimliğinin de hikâyesini anlatarak kadim kültürü yenilikçi adımlarla işlemeye hazırlanıyor.

16 – 22 Eylül tarihleri arasında, bir hafta boyunca devam edecek etkinlikte hem Seferihisar’da bisiklet ulaşımının teşviki hem de Seferihisar’ın doğası, tarihi, lezzetleri, yerel üretiminin yanında kadın kooperatifi ve çocuk belediyesi gibi projeleri de tanıtılarak “Seferihisar’ın Kültürel ve Sakin Rotaları” başlığı işlenecek.

Başkan Yetişkin “Avrupa Hareketlilik Haftası temasıyla başlayacak, “Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” konusuyla hayata geçirilecek Seferihisar Bisiklet etkinliğinde tüm vatandaşlarımızı pedal çevirmeye bekliyoruz” dedi.

Etkinlik İçeriği;

16 Eylül – Kent Belleği Ve Anıevi Ziyareti

17 Eylül – Çocuk Belediyesi Ziyareti

18 Eylül – Can Yücel Tohum Merkezi Ziyareti

19 Eylül – Sığacık Kale içi Ziyareti

20 Eylül – Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Ziyareti

21 Eylül – Teos Antik Kent Ziyareti

22 Eylül – Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinliği

· Seferihisar Bando Dinletisi
· Dj Performans
· Bisiklet sergisi
· İkramlar
· Madalya Töreni

Etkinlik kapsamında gerçekleşecek ziyaretler için akşam 18:00’da Seferihisar merkez Atatürk anıtı önünde buluşulacak olup; toplu hareket edilecektir. Ziyareti yapılacak yerler için Seferihisar Belediyesi tarafından rehberlik sağlanacaktır.

Koşul Ve Kurallar

· Etkinlik ücretsiz olmaktadır.
· Etkinlik Seferihisar sınırları içerisinde gerçekleşecektir.
· Etkinlik bir hafta sürecektir.
· Elektrikli bisikletlerin (Elektrikli Motorsiklet) kullanımı uygun olmamaktadır.
· Her katılımcı kendi bisikletinin güvenliğinden sorumludur.
· Etkinlik süresince Seferihisar Belediyesi tarafından bisiklet ve koruyucu vb. ekipman temin edilmeyecektir.
· Etkinlik süreci içerisinde kask ve koruyucu ekipman takılması tavsiye edilmektedir, takılması hususu tamamen katılımcı sorumluluğundadır.
· Sağlık problemi ya da kronik rahatsızlığı olan katılımcıların etkinliğe dâhil olmamaları, bu konuda hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.
· Etkinlik süreci içerisinde belirlenen noktalarda bir adet beslenme istasyonu kurulacaktır. Katılımcılar beslenme istasyonunda durarak verilen hizmetten faydalanabilirler.
· Eğer katılımcı mekanik sorun, sağlık şartları, vb. nedenlerle sürüşü bırakmak zorunda kalırsa hemen sağ kolunu kaldırarak etkinlik kapsamında görevli kişilere bilgilendirmeli ve katılımını yarıda kesmelidir.
· Katılımcı etkinlik süreci içerisinde belirlenen kural ve talimatlara kayıtsız şartsız uymak zorundadır.
· Kayıtlı katılımcılar etkinlik boyunca çekilmiş olan fotoğraf ve videolarının Seferihisar Belediyesi tarafından tanıtım amaçlı kullanılmasına, sponsorlar ve basın ile paylaşılmasına izin vermiş sayılırlar.
· Katılım için ekte bulunan başvuru formuna iletişim bilgilerinizi iletmeniz yeterlidir.
· Etkinlik süresi boyunca belirlenen rotasyon dâhilinde katılımcılara her gün için birer katılım sticker verilecektir. 6 gün boyunca katılım sağlayan ve 6 katılım stickerı biriktiren katılımcılara 22 Eylül tarihinde gerçekleşecek etkinlik kapsamında “Avrupa Hareketlilik Haftası 2020, Seferihisar Bisiklet Etkinliği” madalyası verilecektir.