Aydınlanma Köşesi Açıldı

Anasayfa / Haberler / Aydınlanma Köşesi Açıldı

Aydınlanma Köşesi Açıldı
Aydınlanma Köşesi Açıldı

Rasime Şeyhoğlu Kütüphaneler ve Aydınlanma Köşesi zincirine Seferihisar Çocuk Belediyesi eklendi.

Seferihisar Çocuk Belediyesi içerisinde yapılan aydınlanma köşesinin açılışı 12 Haziran Salı günü yapıldı. Açılışa Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yazar Recai Şeyhoğlu, Gazeteci Yazar Öcal Uluç, Sosyolog- Öğretim Görevlisi  Engin Önen, vatandaşlar ve Çocuk Belediyesi’nde eğitim gören çocuklar katıldı.

Açılışta konuşan Recai Şeyhoğlu, üç yıl önce kaybettiği annesinin eşyalarından toparlayarak yaptığı köşeyle, geçmişten günümüze köprü oluşturmak istediklerini belirtti. Şeyhoğlu; “Bugün 48 kütüphanenin ardından annemin adıyla dokuzuncu aydınlanma evini açıyoruz. Aydınlanma evleri anne sevgisi, kütüphane aşkı ve müzeciliği sevdirmeyi amaçlayan kültür mekanlarıdır. Bunun yanısıra aydınlatıcı, uyarıcı ve uyandırıcı objelerden oluşmaktadır. Derdimiz, dünü bugüne ulaştırmak, dünü çocuklarımızın, gençlerimizin tanımasını sağlamak ve geçmişin ışığında geleceğe yönelik projeler yapmak. Seferihisar’daki köşenin Çocuk Belediyesi içerisinde olması da bizim için çok anlamlı oldu. Büyük destekleri için Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Bizim artık çok değerli bir anı köşemiz oldu. Çok değişik, birbirinden güzel, anlamlı eşyalar var ve bu eşyalar çok yönlü bir tarihe dayanıyor. Burası Çocuk Belediyesi. Biz burada Milli Eğitim müfredatının boş bıraktığı alanlarda eğitimler veriyor ve çocuklarımızı zenginleştirerek, donatarak geleceğe birer dünya vatandaşı olarak hazırlamaya çalışıyoruz. Onlar bilgi ve eğitim ışığında büyüyecekler ve bu ülke, bu dünya için bizden  çok daha fazlasını yapacaklar. Bunun en önemli ayaklarından biri de tarihle buluşmaları, köklerini bilmeleri, tarihten beslenmeleri, geçmişe saygı duymaları. Çünkü bizim geleceğimizi aydınlatacak en önemli unsur köklerimizden aldığımız güçtür. Köklerimizi çok iyi bilmek ve tanımak zorundayız. Aydınlanma köşesi özellikle çocuklar üzerinde böyle bir imkan sağlayacak. Buna imkan sağladığı için Recai Şeyhoğlu’na minnettarız. Bu vesileyle rahmetli Rasime Şeyhoğlu’nu da saygı ve rahmetle anıyorum. ” dedi.

Aydınlanma Köşesi, Seferihisar Çocuk Belediyesi’nde mesai saatleri içerisinde ziyaret edilebilecek.