Aziz Kocaoğlu Seferihisar’ı ziyaret etti

Anasayfa / Haberler / Aziz Kocaoğlu Seferihisar’ı ziyaret etti

Aziz Kocaoğlu Seferihisar’ı ziyaret etti
Aziz Kocaoğlu Seferihisar’ı ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 11 Aralık Pazar günü Seferihisar Ulamış Mahallesi’nde ve köylerinde incelemeler yaptı.

Ulamış İlköğretim Okulu’nda çocuklara spor malzemesi ve eşofman dağıtan başkan Kocaoğlu, köy meydanında öğrencilerin zeybek gösterisini izledi, kahvede köy sakinleriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi, notlar aldı. Kocaoğlu ardından Turgut Köyü’ne geçerek Büyükşehir tarafından yapılan spor sahası ve parkın açılışını yaptı, gençlere spor malzemesi ve eşofman dağıttı. Gölcük Köyü’ne de uğrayarak vatandaşların yol düzenlemesi isteğini değerlendiren başkan Kocaoğlu, ardından Gödence’ye geçti. Burada davul zurnayla karşılanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, halk oyunları ekibinin gösterisini ilgiyle izledi. Yeni Orhanlı’da vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan Kocaoğlu, kendisini görmek ve dinlemek için köy kahvesinde toplanan vatandaşların tek tek sorunlarını dinledi.

 

Aciliyet sırasına göre tüm ilçe, mahalle ve köylerde çalışmaların hızla sürdüğünü belirten Başkan Kocaoğlu, “Hangi semte giderseniz gidin 2003 yılını hatırlayın bir de şimdiye bakın. Hafta sonları ekiplerimizle birlikte köyleri geziyoruz. Acil yapılacak işleri yapıyoruz. Yeni ihtiyaçları belirleyerek, hizmet etmeye devam ediyoruz. Mahallelerimizin elini yüzünü toparladık. 2014 yılına kadar da 164 köyümüzü toparlamaya çalışacağız” dedi.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 95 köyde otobüs seferi başlattıklarını geriye kalan köylerde de 150 yeni otobüsün hizmete girmesi ile birlikte seferlere başlayacaklarını söyledi. Tüm otobüslerin yeni ve klimalı olacağını söyleyen Başkan Kocaoğlu, tarih olarak da 2012 yılı Eylül ayına işaret etti. Son 6 ay içinde 164 köyden 32’sinde çalışma başlattıklarını hatırlatan Başkan Aziz Kocaoğlu, seracılığı teşvik etmek istediklerini ve arazi arayışına başladıklarını belirterek Seferihisar’da bulunan 200 dönümlük bir Hazine arazisi için İzmir Jeotermal A.Ş’nin tahsis talebinde bulunduğuna dikkat çekti. Başkan Kocaoğlu’nun ziyaretlerine Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüseyin Ercan, Nilgün Durmazer, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer ve meclis üyeleri de katıldı.