• Bahçeşehir Güzelbahçe’den Örnek Dayanışma
  • Bahçeşehir Güzelbahçe’den Örnek Dayanışma
  • Bahçeşehir Güzelbahçe’den Örnek Dayanışma
  • Bahçeşehir Güzelbahçe’den Örnek Dayanışma
  • Bahçeşehir Güzelbahçe’den Örnek Dayanışma
Bahçeşehir Güzelbahçe’den Örnek Dayanışma

Minik yüreklerden dev buluşma

Bahçeşehir Güzelbahçe Kampüsü’nün öğrencileri, Seferihisar Çocuk Belediyesi işbirliğiyle “Sharing is Caring- Paylaşmak Önemsemektir” konulu örnek bir dayanışma projesine imza attı. Öğrenciler, sevdikleri oyuncak ve kitapları, akranlarına hediye etmenin mutluluğunu yaşadı.

Bahçeşehir Güzelbahçe Kampüsü’nde eğitim gören öğrenciler, Yabancı Diller ve Uygulamalı Dersler Bölümü öncülüğünde Seferihisar Çocuk Belediyesi ile işbirliği yaparak “Sharing is Caring- Paylaşmak Önemsemektir” konulu sosyal sorumluluk projesi düzenledi. “Barış ve paylaşmak”  temalı projenin etkinlik ayağında, Çocuk Belediyesi tarafından belirlenen, ilçede yaşayan ve farklı eğitim kurumlarında eğitim gören 50 çocuk, Bahçeşehir Güzelbahçe Kampüsü’nde misafir edildi. Etkinliğe, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı. Konferans salonunda birbirleriyle kaynaşan öğrenciler, okul korosunun şarkıları ve dans gösterileriyle keyifli dakikalar yaşadı. Daha sonra spor salonuna geçen misafir öğrenciler, okul öğretmenlerinin hazırladığı spor ve resim istasyonlarında, çeşitli oyunlar oynadı, gönüllerince eğlenerek canlı müzik eşliğinde şarkılar söyledi.

Hediyelerini paylaştılar

Etkinliğin sonunda okul öğrencileri, yeni tanıştıkları ve bir gün boyunca zaman geçirip birlikte aynı masada yemek yedikleri misafir akranlarına, kendi sevdikleri oyuncaklar ilekeyifle okudukları kitapları hediye etti. Umut dolu bir birlikteliğe imza atıldığını dile getiren Başkan Soyer, Bahçeşehir Okulları ile sosyal sorumluluk projelerinin artarak devam edeceğini kaydetti.

Örnek dayanışma sergiledik

Bahçeşehir Okulları Güzelbahçe Kampüs Müdürü Zerrin Altunkaya Saygılı, hazırladıkları sosyal sorumluluk projesinin önemine değinerek, “Bahçeşehir Okulları’nın, ‘Kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır’ sloganıyla yola çıktığımız bu projede öğrencilerimizle barış ve paylaşmak teması üzerinde çalıştık. Güzelbahçe kampüsü olarak Seferihisar Belediyesi ile ortak çalışarak Çocuk Belediyesi’nin misafirlerini okulumuzda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Günün sonunda hepimiz, örnek bir dayanışma ruhu ortaya koymanın sevincini yaşadık” diye konuştu.