BASIN AÇIKLAMASI

Anasayfa / Haberler / BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI

Seferihisar’da yaşayan bayanların bir araya gelerek kurdukları S.S. Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu tarafından yapılan basın açıklaması.

-Kooperatiflerin toplumda sosyal dengenin sağlanmasına ve korunmasına katkıları vardır.

-Kooperatifler “Birlikten kuvvet doğar” atasözünün belirttiği gibi bir güç odağı ve iktisadi faaliyetler için iyi bir araçtır.

-Kooperatifler, bencilliği önler. Kendi çıkarlarını hesaba katmadan başkaları lehine karşılıksız olarak çaba harcanmasına hizmet eder. Bu fonksiyonlarıyla kooperatifler insani ve ahlaki kuruluşlardır.

Bu fikirlerle Neptün Soyer, Özlem Ayten Ulus, Seval Doğanlar, Türkan Dinç, Nadiye Ar, Tülin Derya ve Yasemin Okyar bir araya gelerek, S.S. HIDIRLIK KALKINMA KOOPERATİFİ’Nİ kurduk.

İlk genel toplantımız 20.05.2010 tarihinde saat 10.30’da Köy Pazarı Eğitim Salonu’nda 42 üyemizin de katılımıyla gerçekleşti.

Genel kurulumuzda, yönetim kurulu faaliyet raporu, bilanço, gelir-gider cetvelleri, 2010-2011 yılları tahmini bütçesi okundu.

Kooperatifin işleyişi, yönetim ve denetim kurullarının yetkileri, çalışma süreleri ve alacakları ücretler konusunda kararlar alındı. Yönetim ve denetim kurulu üyeleri yapılan seçimle belirlendi.

Yönetim Kurulu Üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer olmak üzere, Özlem Ayten Ulus, Seval Doğanlar, Denetleme Kurulu Yasemin Okyar, Türkan Dinç, Nadiye Ar’dan oluştu.

Kooperatifimizin kuruluş amacı, ortaklara iş sahası temin etmek, ortakların ekonomik gücünü arttırmak, tabi kaynaklardan yararlanmak, el ve ev sanatları ile tarımsal sanayinin gelişmesini sağlayıcı tedbirler almak, eğitim ve yayım hizmeti sağlamaktır.

Saygılar

S.S. Hıdırlık Tarımsal Kalkınma ve Kooperatifi Yönetim Kurulu