Menü
A.Kıvanç Ege
Basın Danışmanı
Basın Müşavirliği'nün Hizmet ve Faaliyet Alanları

Basın Müşavirliği’nin Hizmet ve Faaliyet Alanları
Seferihisar Belediyesi Basın Müşavirliği olarak görev tanımımız;

Basın ile ilgili olan kısmında Belediye ile basın kuruluşları arasında haber akışını sağlamak.

Her gün düzenli olarak yerel ve ulusal gazetelerde, internet haber sitelerinde ve televizyonlarda belediyemiz ile ilgili çıkan haberleri takip ederek arşivleme çalışmasını yürütmek.

Basın ve Belediye arasında ilişkilerin düzenlenmesi, Basın bültenlerinin hazırlaması, fotoğraf ve video görüntülerinin alınarak basın kuruluşlarına haber akışının sağlanması yoluyla belediyemiz haberlerinin yerel ve ulusal medyada yer alması sağlamak. İnternet sitemizin güncellenmesi ve kamuoyuna düzenli bilgi sağlanması için de haber akışı düzenli olarak Bilgi İşlem birimine iletilmek.

Halkla ilişkiler kısmında ise belediyemiz ve kamu bilgi sağlanması için de haber akışı düzenli olarak Bilgi İşlem birimine iletilmek. Halkla ilişkiler kısmında ise belediyemiz ve kamuoyu arasında sağlam bir köprü kurulması doğrultusunda ana yükümlülükler üstlenmekteyiz.
Belediye başkanımızın yetişemediği durumlarda aracı olmak sorun ve beklentileri iletmek, halkın içinde olmak insanları birebir dinlemek bizim görev kapsamımızdadır. Bunun yanı sıra markalaşan Seferihisar’ı daha geniş kitlelere ulaştırmak, tanıtmak bizim sorumluluğumuzdadır.

Basın Müşavirliği Personel ve Görev Dağılımı
Halil Bor
Kameraman
Buse Güney
Muhabir
Hayal Maraşlı
Foto Muhabir
İlker Kozan
Basın Görevlisi