Başkan’dan Ürkmez ve Doğanbey’e müjdeli haberler

Anasayfa / Haberler / Başkan’dan Ürkmez ve Doğanbey’e müjdeli haberler

Başkan’dan Ürkmez ve Doğanbey’e müjdeli haberler

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, 4. Yıl hizmet toplantılarına Ürkmez’de devam etti. Ürkmez ve Doğanbey Bölgesi’ni ilgilendiren konularda müjdeli haberler veren Soyer, jeotermalle ilgili önemli yol kat ettiklerini, termal kür merkezini ve kapalı seranın bir yıl içerisinde hayata geçirileceğini ve sanayi sitesi yapımına da kısa bir süre sonra başlayacaklarını açıkladı. Başkan Soyer, önümüzdeki bir senede Ürkmez ve Doğanbey Bölgesi’yle ilgili ok ciddi çalışmaların yapılacağını, aynı Sığacık gibi bu bölgenin de hak ettiği değeri ve yaşam kalitesini yakalayacağını söyledi.

Ürkmez 4. Yıl toplantısı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen Kortej Yürüyüşüyle başladı. Seferihisar Belediye Bandosu eşliğinde gerçekleşen yürüyüşe, Çocuk Bayramı nedeniyle Seferihisar’da bulunan Bosna Hersek ve Makedonya Çocuk Halk Oyunları Ekipleri, Seferihisar Çocuk Belediyesi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ürkmez Meydanında Bosna Hersek, Makedonya ve Seferihisar Belediyesi Halk Oyunları Ekipleri gösterilerini sergilerken, meydanı dolduran Ürkmez sakinleri, çocukları beğeniyle izledi.

KENDİ KAYNAKLARIMIZLA SICAK SUYUN KULLANIMINA BAŞLIYORUZ

Kutlamanın ardından kahve toplantısı, Seferihisar Belediyesi’nin 4 yıllık hizmetlerini anlatan filmle başladı. Filmin ardından konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer özellikle Ürkmez’in kapasitesinin, değerinin altında yaşadığını vurgularken, uzun yıllardır beklenen bölgenin kaderini değiştirecek jeotermal konusunda ve sanayi sitesi yapımı hakkında Ürkmezlileri sevindiren açıklamalar yaptı. Başkan Soyer; “ Bildiğiniz gibi jeotermal özellikle Doğanbey-Ürkmez Bölgesi’nin uzun yıllardır hayalini kurduğu hatta artık hayalinden vazgeçtiği bir zenginlik kaynağı. Meltemtur'un önünde belediyeye ait bir arazide sondaj yaptık şu an 680 metreye gelindi 59 derece suya ulaştık. Muhtemelen 800 metre civarına ineceğiz ve iki şey yapacağız. Birincisi hemen arkadaki 11 dönümlük belediye  arazisinde ilk kapalı seramızı yapacağız ve 1 yıl içinde yine 4 dönümlük belediye  arazisinde günübirlik termal kür merkezi kuracağız. Bu ikisini 2013 senesi içinde başlatacağız.  Bu çalışmanın anlamı şudur; Hiç kimseye minnetimiz olmadan tamamen kendi kaynaklarımızla ve gücümüzle bu suyu kullanmaya başlıyoruz.Önce serayı sonra termal kür merkezini yapıyoruz. Böylece çevredeki tesisler ve konutlarda yaşayan insanlar burada geçirecekleri süreyi uzatacaklar. Çünkü termal kür merkezinden istifade etme imkanı bulacaklar” dedi.

SANAYİ ÇARŞISININ YAPIMI BAŞLIYOR

Ürkmez ve Doğanbey halkının uzun yıllardır beklediği Sanayi Çarşısı ile ilgili çalışmayı da tamamladıklarını söyleyen Başkan Soyer, Doğanbey Sağlık Ocağı arkasına yapacakları projenin çizimlerini vatandaşlarla paylaştı.

SIRA ÜRKMEZ’DE

Ürkmez’de kaliteyi arttırmak zorunda olduklarını ve önümüzdeki bir yılda yapılacak çalışmalarla da bir çok yatırımcının Ürkmez’e geleceği, Ürkmez’in toplam değerinin artacağını belirten Soyer, Ürkmez ve Ürkmez’de yaşayanlar şu an potansiyellerinin altında yaşıyorlar. Ama biz şimdi yoğunlaşma sırasını bu bölgeye ayıracağız. Göreceksiniz aynı Sığacık’ta olduğu gibi burada da toplam değer, tanınırlık ve kalite çok artacak” dedi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuşmasının ardından halktan gelen soruları yanıtladı. Tüm soruları ve istekleri teker teker not alan ve cevaplayan Başkan Soyer, halkın şikayetlerini en kısa zamanda çözüme ulaştıracaklarını söyledi.

Seferihisar Belediyesi 4.Yıl Hİzmet Toplantıları 24 Nisan Çarşamba akşamı Doğanbey’de devam edecek.

 

{gallery}urkmez-kahve-2013-4{/gallery}