Başkan Soyer’e Can Yücel Plaketi

İzmir Alsancak’ta bulunan Can Yücel Sokağı sakinleri tarafından Can Yücel’i anma gecesinde Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür plaketi verildi.

İzmir Alsancak’ta bulunan Can Yücel Sokağında  Can Yücel’in doğum günü olan 21 Ağustos Cuma akşamı ünlü şairi anmak amacıyla sokak sakinleri tarafından bir etkinlik düzenlendi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’inde aralarında bulunduğu geceye  ,  Şair Yazar Cezmi Ersöz, Şair Hülya Atılgan, Şair Yazar Sezai Sarıoğlu, CHP İzmir İl Kadın Kolları eski başkanı Özgün Utku’nun yanında çok sayıda Can Yücel hayranı da katıldı.  Etkinlikte yaptığı konuşmada Can Yücel'in edebiyat dünyamızdaki önemini vurgulayan Tunç Soyer, kurdukları Can Yücel Tohum Takas Merkezi ile de ithal tohuma karşı cehpe aldıklarını ve Can Yücel'in ruhunu tohumlarda yaşattıklarını ifade etti.

Seferihisar’da Can Yücel’in vasiyetini gerçekleştirmek adına yapılan Can Yücel Devrim Ormanı’nda her fidanda devrim şehitlerinin adı yaşarken, yine ünlü şairin tohum yasasına olan tepkisi nedeniyle adının verildiği Can Yücel Tohum Merkezinde yerel tohumlar yaşatılıp, çoğaltılıyor. Gecede Seferihisar’da ünlü şair adına yapılan bu projelerden dolayı Can Yücel Sokağı sakinleri tarafından Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür plaketi verildi.

Şiir ve şarkılarıyla Şiir ve Şarkı Aşkıyaları grubu üyeleri Şenol Morgül, Hakan Solmaz ve Alper Siyambaş performanslarıyla göz doldururken, anma gecesi müzik ve şiirlerle tamamlandı.

{gallery}1697{/gallery}