BAŞKAN SOYER MALİ KOMİTEYE SEÇİLDİ

Anasayfa / Haberler / BAŞKAN SOYER MALİ KOMİTEYE SEÇİLDİ

BAŞKAN SOYER MALİ KOMİTEYE SEÇİLDİ
BAŞKAN SOYER  MALİ KOMİTEYE SEÇİLDİ

Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) toplantısında Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, teşkilatın mali yönetim komitesine seçilerek Seferihisar’ın adını bir kez daha tüm dünyaya duyurdu.

Başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yaptığı Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Toplantısı Diyarbakır’da düzenlendi. Toplantıya yurt içi ve yurt dışından 56 belediye başkanı, yardımcıları, İl Özel İdaresi, belediye meclis başkanları ve üyeleri katıldı. Toplantıda Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer UCLG-MEWA’nın mali yönetim komitesine seçildi.

Kasım ayında Meksika’da yapılan, Kadir Topbaş’ın başkan adayı olarak yarıştığı UCLG_MEWA toplantısında bulunan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Meksika’da Kadir Topbaş’ın başkan seçilmesiyle ilgili çalışmalara katılarak destek vermişti. 16 Aralık Perşembe günü Diyarbakır’da gerçekleşen UCLG-MEWA toplantısında Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, teşkilatın mali yönetim komitesine seçilerek Seferihisar’ın adını bir kez daha tüm dünyaya duyurdu.
Toplantıda bir konuşma yapan Kadir Topbaş; ““UCLG’nin temel felsefesi kentte insan haklarıdır” “Kent hakkı”, “katılımcı demokrasi hakkı”, “kadın-erkek eşitliği” gibi başlıkların şehirde yaşayan insanların beklentileri olduğunu ve “Unutulmaması gereken en önemli şey insanların eşitliği, özgürlüğü ve kardeşliğidir” şeklinde konuştu.
Diyarbakır dönüşü bir açıklama yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Meksika’da yapılan Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın başkanlık seçimlerinde Sayın Kadir Topbaş’la birlikte hareket ederek, başkanlığı Türkiye’ye getirdik. Dün de Diyarbakır’da yapılan toplantıda beni mali yönetim komitesine seçtiler. İlçemiz adına çok önemli bir gelişme, çünkü  bu büyük birliğin artık yönetimindeyiz. Bu gururu Seferihisarlı hemşerilerimle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Seferihisar’ın adını tüm uluslararası platformlarda duyurmaya devam edeceğiz” dedi.