Başkan Soyer “TEDxİSTANBUL”DA Konuşacak
Dünya çapında şimdiye kadar 4 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşan TED konferanslarının Türkiye ayağı TEDxIstanbul 18 Kasım’da Zorlu Center PSM’de gerçekleşecek. Dünyadan ve Türkiye’den önemli isimlerin katılacağı konferansta Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’de konuşmacı olarak yer alacak.
 
Dünyaca ünlü Ted konferanslarının Türkiye ayağı TEDxISTANBUL, dünyaya yön veren, paylaşmaya değer fikirleri buluşturuyor. Dünyadan ve Türkiye'den farklı alanlardaki fikir liderlerinin bir araya geleceği TEDxISTANBUL, MOMENTUM temasıyla 18 Kasım’ da Zorlu Center PSM’ de gerçekleşecek.
TED konferanslarında  bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende ve İngiltere Başbakanı Gordon Brown gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı.
 
Dördüncü senesinde ‘’Momentum’’ temasıyla yola çıkan TEDxIstanbul,  Dünyadan ve Türkiye’den önemli isimlerin katılımıyla, momentumun yaratımı, limitleri, kişiyi  hatta bir ülkeyi nereye taşıyabileceği gibi konuları bilim, sanat, spor, mizah ve teknoloji açısından ele alıyor olacak.
 
3 ayrı oturumda 15 konuşmacının paylaşmaya değer fikir ve deneyimlerini anlatacağı TEDxIstanbul’a 700’den fazla katılımcı bekleniyor. 18 Kasım’da gerçekleşecek konferansta şu konuşmacılar yer alacak:
 
Tunç Soyer, Seferihisar Belediye Başkanı
 
Nil Karaibrahimgil, Müzisyen
 
Metin Hara, Kişisel Gelişim Uzmanı
 
Prof. Dr. Talat Kırış, Nöroşirürji Uzmanı
 
Markus Lehto, Urbanista Kurucu Ortak
 
İpek Soylu, Milli Tenisçi
 
Dave Troy, 410 Labs Kurucu Ortak
 
Prof. Dr. Haluk Gürgen
 
Iñaki Amate, Fjord Nordik, Türkiye, Rusya Bölge Başkanı 
 
Ferhat Çalapkulu, Türk Beyin Takımı Kaptanı
 
Yunus Erduran, Yetenek Akademisi Kurucu Ortak
 
Ersin Karabulut, Uykusuz Dergisi Editörü
 
Kaan Kayabalı, Onedio.com Kurucu Ortak
Duygu Kayaman, Young Guru Academy Gönüllüsü
 
Bahar Saygılı, Milli Triatlet, Irongirl  
 
 
TEDx HAKKINDA:
 
TEDx, “ideas worth spreading” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla TED lisansıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TEDTalks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme ve tartışma imkanı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur. Haziran 2006'dan beri TED konuşmaları ücretsiz olarak Yaratıcı Kamu (Creative Commons) lisansı ile TED.com adresinden izlenebilmektedir. Ocak 2014 tarihi itibarı ile bu konuşmalar 4 milyarın üzerinde izlenmiştir. 
{gallery}1412{/gallery}