Belediye meclisinde şehitler için saygı duruşu

Anasayfa / Haberler / Belediye meclisinde şehitler için saygı duruşu

Belediye meclisinde şehitler için saygı duruşu
Belediye meclisinde şehitler için saygı duruşu

Mart Ayı olağan meclis toplantısı şehitlerin aziz hatırasına saygı duruşu ile başladı.

Seferihisar Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı, Seferihisar Belediyesi Başkan vekili Rahmi Tezel Çınar başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.

Gündem maddeleri komisyonlara sevk edildi. Seferihisar Belediye Meclisi Mart ayı ilk oturumu bir önceki birleşime dair meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla devam etti.

Gündeme alınan maddelerden toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığının arttırılması için “Kadın Eli” projesinin başlatılması oy birliği ile kabul edilirken proje ile kadın istihdamına yönelik çalışmaların artacağı belirtildi.

Başkan Vekili Rahmi Tezel Çınar “Olağanüstü bir durum yaşanıyor. Çok zor bir süreç içindeyiz. Umuyorum milletçe bir arada, herkesin bir araya geldiği ortak mücadeleyle bu süreci en az hasarla atlatırız. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Gündeme alınan 16 maddenin tamamlanmasının ardından AK Parti Grup Sözcüsü Ümit Cingöz “İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde şanlı ordumuza yönelik hain saldırıda 36 evladımız şehit oldu. Acımızın tarifi mümkün değil. Milletçe askerlerimizin arkasında durmalıyız. Çok hassas bir süreçten geçtiğimiz için özellikle bizlerin sosyal medya paylaşımlarına ve söylemlerimize dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bölücü paylaşımlardan uzak durmayı temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Seferihisar Belediyesi Nisan ayı toplantısının 7 Nisan Salı günü saat 11:00’da yapılmak üzere Mart ayı meclis toplantısı sona erdi.