Belediyede toplu sözleşme sevinci

Anasayfa / Haberler / Belediyede toplu sözleşme sevinci

Belediyede toplu sözleşme sevinci
Belediyede toplu sözleşme sevinci

Seferihisar Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul tarafından düzenlenen törenle imzalandı. Seferihisar Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaşına bir yıl süreyle toplamda %17 zam yapıldı.

Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Tunç Soyer, Belediye iş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Belediye İş Sendikası Örgütlenme Genel Sekreteri Ali Çelenk, Belediye İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Mutuoğlu ve belediye çalışanları katıldı.

Törende yapılan açıklamada çalışanların yevmiye ücretine %10, yemek, yakacak ve diğer yardım kalemlerine de %7, toplamda %17 zam yapıldığı açıklandı.

Törende konuşan Belediye iş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul; “Türkiye’deki tüm belediyelerde de Seferihisar’da olduğu gibi çalışanların itibar görmesini istiyorum. Aynı bu belediyede olduğu gibi işverenin çalışanları adam, insan yerine koymasını diliyorum. Sendikanın yok edilmeye çalışıldığı bu günlerde de tüm çalışanların sendikasına sahip çıkmasını istiyorum. Burada vereceğiniz mücadele, Seferihisar halkına örnek olacak ve oradan tüm Türkiye’ye yayılacaktır.  Belediyecilikten feyiz almamış, sendikasız işçi çalıştırıp, emeğin karşılığını ucuzlatmaya çalışanlara da Seferihisar Belediyesi örnek olsun” dedi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “ Sayın Başkanın konuşmasında Türkiye’de sendikacılığın nasıl olması gerektiğini çok güzel anlattı. Türkiye’de emeği ucuzlatmaya, sendikayı, örgütü yok etmeye çalışıyorlar. Tüm çalışan arkadaşlarımdan isteğim birbirinize sarılın, kenetlenin, sahip çıkın ki sizin örgütünüzün gücünü kimsenin yıkmaya gücü yetmesin. Çünkü örgütlü değilseniz hiçbir şeysiniz” dedi.