Belediyeden hayvanlara otomatik su kabı

Anasayfa / Haberler / Belediyeden hayvanlara otomatik su kabı

Belediyeden hayvanlara otomatik su kabı

Seferihisar Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Seferihisar'da farklı noktalara konulan azaldıkça otomatik olarak kendiliğinden su dolacak kabları hayvanların kullanımına sundu.

Seferihisar Belediyesi ve SEHAYDER işbirliği ile Seferihisar’da düzenlenen etkinlik, Seferihisar Aslan Salman Geçici Hayvan Bakım Evine MEV Koleji Özel Güzelbahçe Lisesi öğrencilerinin 25 çuval kuru mama hediye etmesiyle başladı.

Seferihisar Köy Pazarı önünde devam eden etkinliğe Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mordoğan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Deniz Tolga İnci, Seferihisar SEHAYDER Başkanı Fevziye Özkan ve duyarlı vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte Seferihisar Belediyesi tarafından kuru mama ve mama kabı tüm hayvanseverlere ücretsiz olarak dağıtıldı.

Etkinlikte konuşan Başkan Soyer, “Senede bir günde olsa birlikte onları hatırlıyor olmak ve onlar için bir araya gelmek güzel. Gerçi hiçbirimiz senede bir gün hatırlıyor değiliz ama kamuoyundaki bilinirliği arttırmak için senede bir günü bu şekilde değerlendirmek çok anlamlı diye düşünüyorum.

Bugüne kadar barınağımızla ilgili standartlarda istediğimiz noktayı yakalayamadık ama 3 yıldır hayalini kurduğumuz bir şey vardı. Yeni bir hayvan barınağı için bununla ilgili yer sorununu çözdük, projelerini tamamladık ve nihayet ekim ayı içinde başlayabilir bir hale geldik. Ben bugüne kadar bütün bu süreçte gerek projenin hazırlanmasında gerek mevcut barınağın koşullarının iyileştirilmesinde çok değerli katkıları olan SEHAYDER başkanına yöneticilerine ve gönüllülerine teşekkür ediyorum” dedi. Belediye başkanı Tunç Soyer Aslan Salman Geçici Hayvan Bakım Evinde görev yapan personele gün dolayısıyla hediye verdi.

Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Bşk. Fevziye Özkan’ın yaptığı konuşmada, “Biz bu dünyayı başka canlılar ile paylaşıyoruz. Bizlere tanınan tüm haklardan hayvanlarında yararlanmasının ahlaki ve hukuki olarak bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz. Bizler onların efendileri olmadığımız gibi, onlar da asla bizlerin köleleri değillerdir. Oysa gerçeğin hiçte böyle gelişmediğini maalesef esefle görüyoruz. İşte bunun içindir ki bugün bir kutlama değildir” dedi.

Katkıda Bulunanlar

Seferihisar Kent Konseyi

Seferihisar Çevre Koruma Derneği

Akut Seferihisar

Tema Seferihisar

Seferihisar Sanatçılar Derneği

ÇYDD

Doğa Derneği

Çocuk Belediyesi

Üretici kadınlar derneği

ADD

 

{gallery}1119{/gallery}