Belediyeden öğrencilere Seferikart

Anasayfa / Haberler / Belediyeden öğrencilere Seferikart

Belediyeden öğrencilere Seferikart
Belediyeden öğrencilere Seferikart

 

Seferihisar Belediyesi okulların açıldığı 17 Eylül Pazartesi günü İlçede eğitim gören yaklaşık 5 Bin öğrencinin tamamını kapsayacak uygulamayla bir ilke imza attı. İlköğretimin ilk dört sınıfından eğitim gören öğrencilere kırtasiye yardımı yapılırken, beşinci sınıftan son sınıfa kadar olan öğrencilere SeferiKart verildi.

Yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan önce ilçedeki tüm okulların bakım, onarım çalışmalarını üstlenen Seferihisar Belediyesi, bu yıl ki kırtasiye yardımında bir ilke imza attı. İlköğretimde eğitim gören 1-4. sınıf arası öğrencilere kırtasiye malzemeleri okullarda hediye edildi.5. sınıftan lise son sınıfa kadar olan öğrencilere ise içinde para puan yüklü "Seferikart" lar hediye edildi .Öğrenciler ihtiyaçlarını ilçedeki kırtasiyelerden, kendi isteklerine göre alabilecek.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Öğrencilerimizin daha iyi bir gelecek için derslerine odaklanmalarını ve daha çok çalışmalarını bekliyoruz.Bu yıl ilk 4 sınıfımıza kırtasiye malzemelerini elden veriyoruz.Diğer öğrencilerimiz ise gidip Seferikart'larıyla istediklerini alacaklar.

 

Okullarımızın da ihtiyaçlarını karşılayarak, daha iyi eğitim alanları yaratmak için belediyenin tüm şartlarını seferber ediyoruz.Çocuk okutan ailelere de küçük bir katkı koyabiliyorsak ne mutlu bizlere Ayrıca SeferiKart anlaşmalarını ilçedeki kırtasiyelerle yaptık. Bu sayede bir taşla iki kuş vuruyoruz. Hem öğrencilerimize hem de ilçedeki esnafımıza destek veriyoruz” dedi.

 

Seferihisar Belediyesi tarafından dağıtılan SeferKart’ların içerisine 20 TL para puan yüklendi. Yıl boyunca öğrencilerin SeferiKart’larına dönem dönem para puanlar yatırılacak ve öğrenciler anlaşmalı işyerlerinde, para puanlarını diledikleri gibi kullanabilecek.

 

SEFERİKART NEDİR?
SeferiKart tüm Seferihisarlı vatandaşlarımızın kimlik kartı olarak kullanılacağı gibi  çeşitli  ayrıcalık ve indirim fırsatları da yaratıyor. Ayrıca hepimizin sosyal sorumluluk gereği sahip çıkmamız gereken, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, bu kartla gerçekten  ihtiyaç duydukları  mal ve hizmete ulaşabiliyor.

Kurulacak komisyonlarla belirlenen vatandaşlarımızın SeferiKart’ına belediyemiz tarafından yüklenecek para puanlar anlaşmalı esnaflarda kredi kartı gibi limiti dahilinde harcayabiliyor.  Böylece hem esnafımız kazanıyor hem  vatandaşımız  ihtiyacı neyse ona kavuşuyor.

 

{gallery}seferikart_0912{/gallery}