Berlin ve Seferihisar Çocuk Parlamentoları Aliağa’da buluştu

Anasayfa / Haberler / Berlin ve Seferihisar Çocuk Parlamentoları Aliağa’da buluştu

Berlin ve Seferihisar Çocuk Parlamentoları Aliağa’da buluştu
Berlin ve Seferihisar Çocuk Parlamentoları Aliağa’da buluştu

Seferihisar Çocuk Belediyesi Yönetim Kurulu ve Berlin Otto Wels Okulu Öğrenci Parlamentosu, Umverteilen Vakfının hibe desteği ve Seferihisar Belediyesi’nin destekleri ile bir araya geldi. Etkinlikler bir hafta boyunca Aliağa Afacan Çocuk Kampı’nda gerçekleşti.

Toplantılarda çocuk ve yaşam, farklılıklar ve benzerlikler, çocuk haklarının farklı toplumlarda yorumlanması ve küresel sorumluluklar konuları ile ilgili üretilebilecek proje ve etkinlikler tasarlandı. Çocuklar yaratıcı ve geliştirilebilir fikirlerini birbirleri ile paylaşarak hem kültür hem bilgi alışverişinde bulundu.

Türkiye ve Almanya ekiplerinden, Seferihisar Çocuk Belediyesi eğitmenlerimizde içinde olmak üzere 5 eğitmen, iki yönetici, bir psikolog ve bir pedagog kampa katıldı.

Projede yer alan çocuk parlamentoları, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’i 14 Haziran Cuma günü makamında ziyarette etti. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ‘’Bir sonraki çalıştayda, projeye katılan çocuk parlamento sayısını arttırarak etkinliği Seferihisar’da gerçekleştirmek isteriz’’ dedi.