BİLGİ İŞLEM BİRİMİ

Anasayfa / Haberler / BİLGİ İŞLEM BİRİMİ

BİLGİ İŞLEM BİRİMİ
BİLGİ İŞLEM BİRİMİ

Görev tanımı ve amacı:

Birimimiz başta belediye hizmet noktasındaki 80 bilgisayar ve diğer 5 lokasyondaki 15 bilgisayar ile birlikte 95 bilgisayara, 13 yazıcıya teknik destek vermektedir.  Ürkmez’deki hizmet noktası, garaj, köy pazarı, stadyum, Doğanbey şantiye ile merkez ağla birbirine bağlıdır.  Ağa bağlı bilgisayarların güvenliği ve yazılım desteği de yine birimimizin sorumluluğudur.

7 farklı yerdeki personel takip sistemiyle tüm personelin devam çizelgesi, mesai saatlerinin kontrolü yapılabilmesi için sistemin sağlıklı işleyişi ve verilerin İnsan Kaynakları’na iletilmesi de Bilgi İşlem’e aittir.

Bilgi İşlem’in en önemli alanlarından biri resmi web sitemiz kanalıyla vatandaşla iletişimi kolaylaştırmak. Sorumluluğu bulunduğumuz sitelerin arasında, seferihisar.bel.tr ve cittaslowseferihisar.org vardır.  Bunun yanında iletişim teknolojilerinden en iyi şekilde faydalanmaktayız. Kurumumuzun içinde iletişimi arttırmak için sadece personele açık sosyal iletişim sitesi bulunmakta. Mail sunucumuzla personelin adisoyadı@seferihisar.bel.tr şeklinde mail hesabı bulunmaktadır.  Bu mail sistemi ile kurum içi elektronik iletişimi en üst seviyeye çıkarmaya çalıştığımız gibi vatandaş da tüm personele mailinden ulaşabiliyor.

2010 yılı Mart ayında hizmete giren e-belediye ile borç sorgulama, ödeme, evrak takip, meclis kararları başta olmak üzere birçok sorgulama ve işlem yapılmaktadır. Özellikle Seferihisar dışında ikamet eden hemşehrilerimiz için sistem büyük kolaylık sağlamaktadır.

Mobil Belediyecilik alanında da Seferihisar Belediyesi’nin hizmetleri mevcuttur. Tüm operatörlerden 2535’e gönderdiğiniz mesajla borç sorgulaması yapabilir, zabıtaya veya Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne şikayet ve önerilerinizi göndererek sahadaki personele direk ulaşabilirsiniz.

Seferihisar ve Doğanbey akaryakıt istasyonlarına 2010 yılı içinde kurulan Akaryakıt otomasyon sistemiyle araçların yakıt tüketimleri çipli anahtarlıklarla kontrol altındadır. Bu sistemin işleyişi de Bilgi İşlem’in sorumluluğundadır. Exchange (mail) server, e-belediye, domain controller başta olmak üzere 7 serverin düzenli çalışması işlerin aksamaması açısından çok önemlidir. Serverların tüm sorumluluğu da Bilgi İşlem Birimi'ne aittir.

 


 

İLETİŞİM  
BİLGİ İŞLEM SORUMLUSU  
Veysel YÜCEL  
   
TEL 0(232)743 3960 – 155
GSM 0(553) 2461398
E-POSTA bilgiislem@seferihisar.bel.tr

 

 

 

 

 

Bilgi İşlem Birimi

Veysel YÜCEL

Bilgisayar Teknikeri

Ferhat KARABULUT

Bilgisayar Teknisyeni

Ahmet ÇOLAK