Bilgi yarışmasında Anadolu Lisesi birinci

Anasayfa / Haberler / Bilgi yarışmasında Anadolu Lisesi birinci

Bilgi yarışmasında Anadolu Lisesi birinci
Bilgi yarışmasında Anadolu Lisesi birinci

Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortaöğretim bilgi yarışmasının galibi Seferihisar Anadolu Lisesi oldu.

Yarışmayı kazanan öğrencilere hediyeleri Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından verildi.

 

Belediye Yeni Kültür Merkezi’nde düzenlenen geleneksel liselerarası bilgi yarışmasında 5 okul birinci olmak için bilgilerini yarıştırdı. Seferihisar Anadolu Lisesi, Asil Nadir Çok Programlı Lisesi, Ürkmez Salih Değerli Çok Programlı Lisesi, Kız Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi’nin 3’er öğrenciyle katıldığı bilgi yarışmasında Türkçe, Matematik, Fizik, Tarih, İnkılâp Tarihi ve Genel Kültür konularında toplam 15 soru soruldu. Elektronik ortamda sorulan sorular sonunda 70 puan toplayan Seferihisar Anadolu Lisesi bu yılki yarışmanın birincisi oldu.

Birinci olan Anadolu Lisesi’ni temsil eden Büşra Başoğlu, Ezgi Su Sucu ve Fatma Fulya İnalöz’e ödülleri Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından verilirken, ikinci olan Asil Nadir Çok Programlı Lisesi’ne ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Faik Birlik, üçüncü olan Kız Meslek Lisesi’ne ödülleri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Habib Kaya tarafından verildi.

 

Seferihisar Anadolu Lisesi, Seferihisar’ı il genelinde düzenlenecek liseler arası bilgi yarışmasında temsil edecek.