Bir kördüğüm çözüldü

Anasayfa / Haberler / Bir kördüğüm çözüldü

Bir kördüğüm çözüldü
Bir kördüğüm çözüldü

Seferihisar’da yılan hikâyesine dönen Onur Air Tatil Köyü İnşaatı’nda sürpriz gelişme. Yaklaşık dört yıl önce duran inşaat, Belediye Başkanı Tunç Soyer’in firma yetkilileriyle görüşmelerinin ardından tekrar başladı. 2013 yazında bin yatak kapasiteli tesis tamamlanmış olacak ve 300 kişiye istihdam sağlayacak.

Seferihisar Sığacık Mahallesi Akkum Tepesi’nde yer alan ve yarım kalan Tatil Köyü inşaatı karmaşası sona erdi. Yaklaşık 7 yıl önce başlayan ve dört yıl önce yapımından vazgeçilen tatil köyü projesi, karşılıklı görüşmeler sonucu yeniden canlandı. Seferihisar’ın en büyük yatak kapasitesine sahip olacak tesis, Ege Bölgesi içerisindeki en iddialı tatil köylerinden biri olacak.

Firma yetkilileri yaklaşık 10 gün sonra düzenleyecekleri açılış töreniyle birlikte inşaatın hızlanacağını belirterek, Seferihisar Belediyesi’nin inşaatın başlamasında çok önemli katkıları olduğunu, ilçenin tanıtımında tatil köyünün çok önemli bir yer tutacağını ve 2013 haziran ayında tamamlanmasını planladıkları belirtti.

Konuyla ilgili konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “İlçemiz özellikle Sakin Şehir projesiyle dünyada tanınan bir marka haline geldi. İlçemizin mevcut haliyle yaklaşık 3 Bin yatak kapasitesi var. Yatak kapasitesini arttırma konusunda çalışmalar yapıyoruz. Halkımızı ev pansiyonculuğuna yönlendirmek, butik otellerin önünü açmak gibi birçok projemiz var. Tam bu noktada Akkum’da yapımı yarım kalan otel inşaatı büyük bir yara olarak karşımızda duruyordu. Onur Air yetkilileri büyük bir yatırım olarak planladıkları ve temelini attıkları inşaatı yarım bırakma kararı almışlardı. Göreve başladığımızda elimizde yarım kalan bir inşaattan başka bir şey yoktu.

 

Onur Air yetkilileriyle uzun süren görüşmeler yaptık. Onlar da yazılı ve görsel basından Seferihisar’ın değişimini yakından takip ettiler. Görüşmelerimizde ortak bir yol bulundu ve Onur Air firması büyük bir adım atıldığının farkında olduğu Seferihisar’a tatil köyü yapma fikrini yeniden benimsedi. 2013 yazında tamamlanacak tatil köyü, ilçenin yatak kapasitesini arttıracak. Ayrıca 300 kişiye iş imkanı sağlayacak. Buradan ilçemizde yaşayan gençlerimize sesleniyorum.  Seferihisar bu değişiminin faydasını önümüzdeki yıllarda daha çok görmeye başlayacak. Yeni otelleri yapılmış, Oxford Üniversitesi Bölüm açmış, Cittaslow Üniversitesi kurulmuş, büyük bir marka haline gelmiş Seferihisar’da en önemli şeylerden biri yabancı dil bilmek olacak.

Gençlerimiz şimdiden dil olayına ağırlık vermeli. Çünkü her geçen gün Seferihisar, marka değerini arttıracak ve dünyada herkesin adını bildiği bir yer olacak” dedi.