BÖLGESEL YÖNETİMLER ZİRVESİ

Anasayfa / Haberler / BÖLGESEL YÖNETİMLER ZİRVESİ

BÖLGESEL YÖNETİMLER ZİRVESİ
BÖLGESEL YÖNETİMLER ZİRVESİ

Avrupa Konseyinin Strasburg’daki merkezinde düzenlenen ve Avrupa’dan 47 ülkeden 318 delegenin katıldığı “Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin” 20. Genel Kuruluna Türkiye Belediyeler

Birliği standında katılan Seferihisar Belediyesi, çalışmaları ve özellikle de sakin şehir konseptiyle büyük ilgi gördü.

 

Kongre’nin genel kuruluna Kongre Türkiye Delegesi ve İzmir İl Genel Meclisi Üyesi Devrim Çukur’un davet ve girişimleriyle Türkiye Belediyeler Birliği organizasyonu çerçevesinde katılan Seferihisar, Kongre’de Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ercan ve Sosyal İşler Koordinatörü Berfin Çelikkol tarafından temsil edildi.  Seferihisar heyeti Strasburg’da bulunan 500’ün üzerinde yerel yöneticiye İzmir’i ve Seferihisar’ı tanıtma fırsatı buldu. Seferihisar ve belediyenin çalışmaları da, Kongre için  Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden gelen büyük delegelerden ilgi ve destek buldu. Özellikle Türkiye’nin ilk sakin şehri olan Seferihisar’ın tarihi, turistik ve kültürel zenginlikleri ve bu zenginliklerin korunması ve gün ışığına çıkarılması konusunda yürütülen çalışmalar da takdirle karşılandı.

 

Seferihisar’ı temsilen toplantıya katılan Hüseyin Ercan ve Berfin Çelikkol, bu toplantı sayesinde hem Seferihisar’ı tüm yönleriyle Avrupalı yerel yöneticilere tanıtma fırsatı bulduklarını hem de Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinin çalışmaları hakkında yakından bilgilendiklerini belirttiler. Bundan sonraki organizasyonlarda da İzmir ve Seferihisar’ın daha çok uluslararası projede yer alacağını ifade eden Seferihisar heyeti, Avrupa çapındaki kaynaklar ve çeşitli ödüller hakkında da geniş ölçüde bilgi sahibi oldular. Devrim Çukur da, kendisi tarafından yapılan davete olumlu yanıt vererek, Kongre toplantısına katılan ve Strasburg’da etkin çalışma yürüten Seferihisar heyetine ve başkan Tunç Soyer’e teşekkür ederek, her zaman İzmir ve Seferihisar’ın yanında ve hizmetinde olduğunu, kendisini tüm İzmir’in Avrupa’daki bir destekçisi olarak gördüğünü belirtti.