Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden bir ilk

Anasayfa / Haberler / Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden bir ilk

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden bir ilk
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden bir ilk

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Seferihisar Şubesi, ilçede yaşayan yabancılara Seferihisar Belediyesi önderliğinde Türkçe dersleri başlattı.

Dernek, çok yakında maddi durumu iyi olmayan kız öğrencilere de burs vermeye başlanacak.

Seferihisar Belediyesi Köy Pazarı binasında faaliyetlerini sürdüren dernek 86 üyesiyle eğitim ve çağdaş yaşamla ilgili çalışmalar yürütüyor. Dernek Başkanı Aysel Ilgaz ve yönetim kurulu Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret ederek sürdürdükleri çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Dernek Başkanı Aysel Ilgaz; “Günümüz Türkiye’sinde sorun değil çözüm üretmek adına çalışmalar yapıyoruz.  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacıyla gönüllü çalışan bir dernektir.

Bizde üyelerimizle birlikte Seferihisar’da çağdaş yaşam adına çalışıyoruz. İlçemizde yaşayan yabancılara Türkçe kursları başlattık. Her hafta Salı günü öğretmenimiz Nebiye Öztürk öncülüğünde, ilçemizde yaşayan 8 yabancı uyruklu dostumuza Türkçe dersi veriyoruz. Şubat ayı itibariyle bir diğer çalışmamız ise, maddi durumu iyi olmayan başarılı kız öğrencilerimize burs vermek olacak. Bu konuda neler yapacağımızla ilgili altyapıyı oluşturuyoruz.

Yola çıktığımız günden beri Belediye Başkanımız Tunç Soyer bize büyük destek veriyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte çağdaş, Atatürkçü bir nesil yetiştireceğiz” dedi.

Derneğin çalışmalarının önemini vurgulayana Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “ Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, ilkeleriyle ve duruşuyla çok önemli ve değer verdiğimiz bir dernek. Seferihisar Şubesi de önemli çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı ve birçok başarıya imza atacak. Bizde Seferihisar Belediyesi olarak, kendilerine her türlü desteği vermekten onur duyacağız. Önümüzdeki günlerde birlikte planlayacağımız çalışmalar olacak” dedi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne üye olmak, başvurmak veya bilgi almak için Seferihisar Belediyesi Köy Pazarı 2. Kattaki binalarını ziyaret edebilir, ayrıca 0 232 743 22 35 nolu telefondan derneğe ulaşabilirsiniz.