Cami Seferberliği Devam Ediyor

Anasayfa / Haberler / Cami Seferberliği Devam Ediyor

Cami Seferberliği Devam Ediyor

İlçedeki camilerin eksikliğini gidermek, daha iyi şartlarda ibadet etme olanağı sağlamak için 5 hedef 41 Proje kapsamında Cami Seferberliği başlatan Seferihisar Belediyesi’nin camilere hizmetleri devam ediyor. Geçtiğimiz yaz aylarında ilçe müftüsü ve cami hocalarıyla yapılan toplantının sonucunda tüm camilere tente yapımı ve klima takılmasının ardından Hıdırlık Cami’sinde bulunan tuvaletler yeniden yapıldı ve güneş enerjili ısıtma sistemleri takıldı..

Yıkık dökük ve hijyen koşullarına uymayan cami tuvaletleri, Seferihisar Belediyesi ekipleri tarafından kısa sürede yeniden yapılarak günümüz koşullarına uygun hale getirildi. Takılan güneş enerjili ısıtma sistemleriyle de yaz kış sıcak su kullanma imkanı sağlandı.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer daha önce özellikle Cuma namazları ve cenaze namazlarında kışın yağmur ve soğuktan yazın ise güneşten korumak için tüm camilere tenteler taktıklarını ve camilerin içlerine 15 adet klima takarak vatandaşlarımızın daha rahat dini vecibelerini yerine getirmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirterek;“Hıdırlık Cami’sindeki tuvaletleri yeniledik ve ısıtma sistemi taktık. İlçe müftülüğümüz ve cami hocalarımızın talepleri doğrultusunda Seferihisar Belediyesi’nin imkanları dahilinde camilerimiz için gerekenleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

{gallery}cami-haber-2013{/gallery}